بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان

بروز رسانی شده در 22 مرداد1400

0 / 5. تعداد رای: 0

آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان

زبان انگلیسی به دلیل کاربرد زیاد در بیشتر زمینه‌های شغلی و همین‌طور شناخته شدن آن به‌عنوان یک زبان بین‌المللی بسیار موردتوجه بوده است؛ در نتیجه توصیه می‌شود تا مهارت‌های خود را از طریق دوره‌ها و منابع با کیفیت بالا در زبان انگلیسی تقویت کنید. آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان یکی از موارد مهمی است که متقاضیان یادگیری این زبان در ابتدا به آن ممکن است نیاز داشته باشند. در این مقاله به چند منبع رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی در پایه ابتدایی اشاره می‌کنیم.
یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند طیف گسترده‌ای از فرصت‌ها را از تحصیل در یک کشور انگلیسی‌زبان تا افزایش گزینه‌های شغلی در داخل کشور شما و خارج از کشور باز کند. به‌عنوان یک زبان مهم جهانی، هرگز زمان بهتری از الان، برای گذراندن دوره‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی نبوده است.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

زبان انگلیسی علاوه بر اینکه زبان رسمی 53 کشور است، توسط 400 میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می‌شود و زبان تجاری در جهان است. به‌راحتی می‌توان فهمید که چرا بسیاری از مردم می‌خواهند مهارت‌های خود را در این زبان ارتقا دهند. با یک دوره آنلاین، می‌توانید دقیقاً همین کار را به‌راحتی و بدون هزینه زیاد انجام دهید.

بسیاری از مؤسسات آموزشی نیز دوره‌هایی را تدریس می‌کنند که به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود؛ بنابراین، اگر می‌خواهید در هر نقطه از جهان درس بخوانید، بهبود درک زبان شما می‌تواند بسیار مفید باشد تا مطالب دوره را درک کرده و حتی در آزمون آیلتس شرکت کنید.
با مطالعه آنلاین، به همه اطلاعات ضروری موردنیاز خود در یک مکان دسترسی پیدا می‌کنید. تقریباً از هرجایی می‌توانید وارد حساب خود شوید و در زمانی که برای شما مناسب است، مطالعه کنید.

انتخاب دوره زبان انگلیسی

انتخاب دوره زبان انگلیسی


انتخاب دوره‌های آموزش زبان انگلیسی که طیف متنوعی از موضوعات را پوشش می‌دهد برای آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان می‌توانند گزینه‌های خوبی را شامل شوند. منابعی برای دانشجویان وجود دارند که موضوعاتی مانند انگلیسی ابتدایی و نحوه نگارش انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه را پوشش می‌دهند.
فقط دانش‌آموزان فعلی نیستند که می‌توانند از آموزش آنلاین زبان انگلیسی استفاده کنند. یک دوره آموزشی زبان انگلیسی در محل کار برای افراد جویای کار و متخصصانی که مایل به بهبود واژگان موضوعی خود هستند نیز در مسیر شغلی و پیشرفت در این مسیر بسیار مناسب است.
برای دانشگاهیان، می‌توانید چندین دوره را پیدا کنید که مهارت‌های زبانی شما را افزایش می‌دهند. با گذراندن دوره‌ای در مورد زبان انگلیسی به‌عنوان وسیله‌ای برای آموزش، می‌توانید مهارت‌های انگلیسی و دانش بین فرهنگی خود را ارتقا دهید.

یک دوره انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

بسیاری از دوره‌های مبتدی را می‌توان در مدت چند هفته به پایان رساند. کوتاه‌ترین مدت‌زمان انجام آن حدود دو هفته طول می‌کشد و هر هفته سه ساعت مطالعه لازم است. دوره‌هایی با سطح دانشی بالاتر می‌توانند تا شش هفته طول بکشند و هر هفته به سه تا شش ساعت مطالعه نیاز دارند.

بهترین وب‌سایت و برنامه رایگان آموزش زبان انگلیسی


بهترین وب‌سایت و برنامه رایگان آموزش زبان انگلیسی

ما لیستی از بهترین وب‌سایت‌های آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان، برنامه‌ها و صفحات رسانه‌های اجتماعی را جمع‌آوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنند خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن به زبان انگلیسی را بیاموزید.
1.75 میلیارد نفر در جهان از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند. از وب‌سایت‌های زیر برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توان در رایانه و دستگاه‌های تلفن همراه استفاده کرد. این وب‌سایت‌ها همگی دستور زبان، واژگان، استفاده از زمینه و مفاهیم زبان را آموزش می‌دهند. شما می‌توانید دو یا سه وب‌سایت آموزش انگلیسی را انتخاب کنید که برای شما بهترین کار را می‌کنند و سپس برای یادگیری روزانه خود نظم و ساعات مشخصی داشته باشید.

• BBC learn english

پلتفرم‌ها: وب‌سایت، Youtube و Facebook (رایگان)
سطوح: متوسط و پیشرفته
وب‌سایت BBC Learning English به شما کمک می‌کند مهارت‌های گوش‌دادن به زبان انگلیسی را تمرین کنید. این بانک دارای ویدئوها و پخش‌های رادیویی است که تلفظ، عبارات، دوره‌های متوسط و پیشرفته انگلیسی، کلمات در اخبار، مهارت‌های ارتباطی در سناریوهای مختلف و دستور زبان را آموزش می‌دهد.

در وب‌سایت، می‌توانید انگلیسی را با پشتیبانی از زبان‌های مختلف مانند ماندایی، تایلندی، پنجابی و گجراتی یاد بگیرید. برای یادگیری سریع نکات و آموختن درس‌هایی با بهترین منابع انگلیسی، می‌توانید صفحات BBC learn english را در فیس‌بوک، یوتیوب، توییتر و اینستاگرام دنبال کنید. BBC Learning English به دلیل محتوای باکیفیت، یکی از موارد موردعلاقه دانشجویان زبان انگلیسی در میان بهترین وب‌سایت‌های رایگان آموزش انگلیسی است.


• British Council

پلتفرم: وب‌سایت و برنامه تلفن همراه (رایگان)
سطوح: مبتدی، متوسط و پیشرفته
یادگیری زبان انگلیسی با British Council شما را برای گوش‌دادن، خواندن و نوشتن زبان و آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان آماده می‌کند. دروس گرامر و واژگان و ارتباطات تجاری نیز در این برنامه وجود دارند. هنگام یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید فیلم تماشا کنید، بازی کنید و… .
دوره‌های یادگیری انگلیسی این برنامه، به دوره‌هایی برای کودکان و نوجوانان، بزرگسالان، متخصصان و کسانی که برای آیلتس آماده می‌شوند، تقسیم می‌شود. شما می‌توانید در وب‌سایت انگلیسی British Council زبان مخصوص یک کشور را بیاموزید. صفحات فیس‌بوک نیز برای این برنامه منابع یادگیری بسیار جالبی در بین سایت‌های موجود برای یادگیری زبان انگلیسی هستند.
شما همچنین می‌توانید انگلیسی را با British Council در حال سفر و یا طی‌کردن مسیرهای روزانه با برنامه‌های تلفن همراه خود بیاموزید.


• Duolingo

پلتفرم: وب‌سایت و برنامه تلفن همراه (رایگان)
سطوح: مبتدی، متوسط و پیشرفته
برای یادگیری زبان انگلیسی، بهترین سایت‌ها آن دسته هستند که به زبان شما آموزش می‌دهند. Babbel و Duolingo همچنین به شما امکان می‌دهند زبان نمایش خود را برای یادگیری زبان انگلیسی، زمان مطالعه روزانه و دانش قبلی خود در مورد زبان انتخاب کنید. شما قبل از شروع سطح یادگیری که واجد شرایط آن هستید، از آزمون تعیین سطح استفاده می‌کنید.
با خواندن، گوش‌دادن و نوشتن و همین‌طور تمرینات تعاملی روی پلتفرم، آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان را دریافت می‌کنید. حتی می‌توانید با استفاده از سرویس ارتباطی روی پلتفرم صحبت کنید. فرایند یادگیری زبان با امتیاز پاداش و یادآوری ایمیل، انگیزه فراگیران را افزایش می‌دهد.


• Voice of America

پلتفرم‌ها: وب‌سایت و Youtube
سطوح: متوسط و پیشرفته
با اخبار Voice of America و درس‌های انگلیسی، می‌توانید نحوه خواندن، گوش‌دادن و صحبت انگلیسی را بیاموزید و آموزش ببینید. این یکی از بهترین وب‌سایت‌های رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی با منابع موضوعاتی مانند سیاست، تجارت، بهداشت، علم، غذا و سرگرمی است.

وب‌سایت‌هایی برای تمرین رایگان لیسنینگ زبان انگلیسی

وب‌سایت‌هایی برای تمرین رایگان لیسنینگ زبان انگلیسی


وب‌سایت‌های رایگان برای تمرین لیسنینگ زبان انگلیسی معمولاً در یکی از سه دسته قرار می‌گیرند

سایت‌هایی برای گوش‌دادن مکالمه انگلیسی مثل Elllo.org یک وب‌سایت معمولی برای گوش‌دادن به مکالمه انگلیسی است. این سایت شامل مکالمات با هر نوع لهجه انگلیسی، از جمله لهجه‌های غیربومی است.

سایت‌هایی برای گوش‌دادن به زبان انگلیسی در حوزه مکالمات زندگی روزمره نیز وجود دارند. ESL Randall نمونه خوبی از نوع دوم وب‌سایت لیسنینگ انگلیسی است. این برنامه مملو از تمرینات شنیداری مربوط به خرید، مسافرت، مدرسه و سایر موقعیت‌های روزانه است.

سایت‌هایی که افراد می‌توانند به صحبت‌های دانشگاهی و آموزشی به زبان انگلیسی گوش دهند. TED Talks ممکن است مشهورترین منبع تمرین لیسنینگ انگلیسی باشد. این مجموعه از مونولوگ‌های آموزشی (ارائه با یک سخنران) است. TED یک برنامه برای آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان بوده که بسیار محبوب است.

وب‌سایت‌هایی برای تمرین رایگان خواندن انگلیسی

وب‌سایت‌هایی برای تمرین رایگان خواندن انگلیسی

سه نوع اصلی وب‌سایت ریدینگ انگلیسی نیز وجود دارند:
دوره‌های خودآموزی: برخی از وب‌سایت‌ها دوره‌های بسیار سازماندهی شده‌ای را در زمینه خواندن زبان انگلیسی ارائه می‌دهند که می‌توانید به‌تنهایی و بدون هزینه از آن‌ها استفاده کنید. ReadTheory که شامل تست‌های تشخیصی، درس‌های روزانه و راه‌هایی برای پیگیری پیشرفت یادگیری شما است، یک سرویس وب معمولی راهنمای خواندن انگلیسی به حساب می‌آید.

قرائت‌های درجه‌بندی‌شده: سایر سایت‌ها ریدینگ درجه‌بندی‌شده را ارائه می‌دهند که مقالاتی انگلیسی هستند و برای زبان‌آموزان انگلیسی ویرایش و ساده شده‌اند. انگلیسی آنلاین و آخرین اخبار انگلیسی دو مکان خوب برای شروع جستجوی متون ساده‌تری ازاین‌دست هستند.

روزنامه‌های زبان انگلیسی: این‌ها سایت‌هایی هستند که به طور مرتب اخبار گزارش می‌دهند، اما با درنظرگرفتن دانش‌آموزان ESL نوشته شده‌اند. هفته‌نامه S در بانکوک (مخفف Weekly Student) نمونه خوبی از این نوع روزنامه برای آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان است.


MOOC بگیرید

ممکن است بپرسید MOOC چیست؟ این نام در واقع یک نسخه کوتاه از عبارت Massive Open Online Course است.
آن دسته از شما که گیمر هستید ممکن است قبلاً معنی آن را درک کرده باشید. همان‌طور که یک بازی آنلاین عظیم مانند Starcraft یا Guild Wars به بازیکنان نامحدود، حضور در یک بازی را اجازه می‌دهد، یک MOOC به دانش‌آموزان نامحدود در یک کلاس آنلاین اجازه شرکت می‌دهد. بااین‌حال، MOOCها بر خلاف اکثر بازی‌های بزرگ چندنفره آنلاین، به‌صورت رایگان در دسترس هستند.

MOOCهای یادگیری زبان انگلیسی توسط معلمان واقعی آموزش داده می‌شوند که از طریق تابلوهای پیام آنلاین MOOC، سخنرانی‌های ویدئویی از قبل ضبط شده و تعداد محدودی از پخش زنده وب با دانش‌آموزان برای آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان ارتباط برقرار می‌کنند.

با سایر زبان‌آموزان انگلیسی ارتباط برقرار کنید

با سایر زبان‌آموزان انگلیسی ارتباط برقرار کنید

تعداد فراگیران انگلیسی در اینترنت چقدر است؟ میلیون‌ها نفر و وقتی همه آن زبان‌آموزان انگلیسی می‌خواهند به‌صورت آنلاین با یکدیگر صحبت کنند، به انجمن‌های آنلاین یادگیرنده انگلیسی سر می‌زنند که گاهی اوقات به آن‌ها تابلوی پیام نیز گفته می‌شود. این سایت‌ها مکان‌هایی هستند که زبان‌آموزان می‌توانند با یکدیگر صحبت کنند.

اکثر وب‌سایت‌های اصلی ESL دارای تابلوهای پیام هستند. انجمن‌های باشگاه انگلیسی و انجمن‌های کافه ESL دو نمونه بزرگ هستند. همچنین می‌توانید انجمن‌های تخصصی پیدا کنید تا به شما در آماده‌سازی برای امتحانات انگلیسی کمک کند. انجمن‌های اصلی شامل انجمن‌های Urch TOEFL یا برد پیام IELTS Network است.

اما شاید واضح‌ترین راه برای ملاقات با سایر زبان‌آموزان انگلیسی انجام کاری است که احتمالاً قبلاً انجام داده‌اید. استفاده از رسانه‌های اجتماعی از بهترین راه‌های دسترسی به سایر زبان‌آموزان است.

با تلویزیون، موسیقی و فیلم آنلاین سرگرم شوید و زبان یاد بگیرید

با تلویزیون، موسیقی و فیلم آنلاین سرگرم شوید و زبان یاد بگیرید

کشورهای اصلی انگلیسی در آمریکای شمالی، اروپا و مطمئناً چیزهای زیادی صادر می‌کنند، اما شاید بزرگ‌ترین صادرات از جهان انگلیسی‌زبان سرگرمی باشد. انگلیسی‌زبانان فیلم و موسیقی می‌سازند که موردعلاقه مردم سراسر جهان هستند.


• نمایش‌های تلویزیونی و فیلم

اگر شما یکی از شهروندان جهانی هستید که عاشق تلویزیون انگلیسی‌زبان است، وب‌سایت‌های سرگرمی راهی سرگرم‌کننده و انگیزشی برای تمرین رایگان زبان انگلیسی به شمار می‌آیند. برای تماشای انواع محتوا، از جمله فیلم‌های کامل، سریال‌های تلویزیونی و موزیک ویدئوها، می‌توانید از سایت‌هایی مانند YouTube برای تمرین زبان انگلیسی استفاده کنید.
برای داشتن یک کانال عالی که هم سرگرمی و هم آموزش را با هم ادغام می‌کند، حتماً از کانال YouTube FluentU English دیدن کنید!

نکته پایانی

چه ثروتمند باشید چه فقیر، زمان زیادی داشته باشید یا کم، اینترنت بهترین منبع برای دسترسی آسان به تمرینات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان است که هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد. وارد سایت‌های معرفی شده شوید و آماده یادگیری زبان انگلیسی در هر سطحی که می‌خواهید باشید.

برنامه آموزش گروهی چله زبان
این یک برنامه عمومی رایگان است که هدف آن آموزش گروهی زبان در ۴۰ روز است .

اگر علاقمند به شرکت در این برنامه رایگان هستید میتوانید با پر کردن فرم زیر در خبرنامه چله زبان شرکت کنید و هرروز ایمیل های درس های این برنامه را دریافت کنید .

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید