همه چیز در مورد یادگیری زبان انگلیسی در خانه

بروز رسانی شده در 1 شهریور1400

0 / 5. تعداد رای: 0

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

یادگیری زبان انگلیسی در خانه مزایای بسیاری دارد. به‌عنوان ‌مثال اگر یادگیری زبان انگلیسی را دوست دارید اما نمی‌توانید زمانی برای تمرین پیدا کنید، اگر نزدیک‌ترین مدرسه انگلیسی به شما گران یا دور است، یادگیری از خانه بهترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود. ممکن است فکر کنید که تمرین صحبت‌ کردن در خانه دشوار است یا نگران این هستید که وقتی اشتباه می‌کنید، هیچ‌کس در اطرافتان وجود ندارد که اشتباه شما را اصلاح کند. اگر ندانید چه اشتباهی می‌کنید، چگونه می‌توانید پیشرفت کنید؟
یادگیری زبان انگلیسی لزوماً به معنای تمرکز بر روی یک کتاب درسی نیست و منابع زیادی وجود دارد که شما را در مسیر درست راهنمایی می‌کند. اگر انگلیسی را از خانه با نگرش و منابع مناسب مطالعه کنید، در مسیر تسلط پیدا کردن قرار خواهید گرفت.

امروزه امکان یادگیری زبان انگلیسی در خانه وجود دارد و در این زمان دشوار، ایده خوبی است که از وقت خود برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید و یک برنامه مطالعاتی تهیه کنید و به آن پایبند باشید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که در مورد سطح زبان انگلیسی خود و نقاط قوت و ضعف خود فکر کنید. شاید شما در گرامر مهارت دارید اما مهارت‌های گفتاری شما خیلی خوب نیست؛ بنابراین باید برنامه مطالعه خود را شخصی‌سازی کنید تا مهارت‌های گفتاری خود را بیشتر تمرین کنید. شما برای تسلط به زبان انگلیسی نیازی به زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان ندارید.

نکاتی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

در ادامه به بررسی و توضیح نکات مربوط به یادگیری زبان انگلیسی در خانه می‌پردازیم:

1.هدف خود را مشخص کنید

عدم هدف‌گذاری یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که افراد هنگام یادگیری زبان انگلیسی مرتکب می‌شوند. اهداف به شما کمک می‌کند تا بر آنچه برای شما مهم است تمرکز کنید و همچنین انگیزه‌بخش هستند. تعیین اهداف به شما کمک می‌کند تا متعهد به یادگیری زبان انگلیسی باشید.

2.برنامه درسی خود را طراحی کنید

ایجاد یک برنامه درسی یادگیری زبان انگلیسی در خانه کار سختی نیست. دوره‌های شخصی می‌تواند به شما در سازمان‌دهی و تعهد نسبت به یادگیری کمک کند و به شما کمک کنند تا مطمئن شوید در حال انجام فعالیت‌هایی برای تمرین تمام مهارت‌های خود هستید.

3.توجهی به زمان نداشته باشید

برای همه ما پیش می‌آید که کارهایمان را به تعویق بیندازیم. اگر برای کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم وقت نگذاریم، اغلب اتفاق نمی‌افتند. توصیه می‌کنم هر روز زمانی را برای تمرین انگلیسی اختصاص دهید. لازم نیست زمان زیادی صرف شود اما مطمئن شوید که ثابت‌قدم هستید.

4.سعی کنید چند کار را با هم انجام ندهید

افراد زیادی زمانی که مشغول فعالیتی مانند کارهای دستی هستند به پادکست‌ها گوش می‌سپارند. راحتی گوش‌دادن پادکست‌ها یکی از ویژگی‌های موردپسند در مورد آن‌هاست. اما مؤثرترین روش یادگیری، یادگیری فعال است: با نشستن، تمرکز و پردازش زبان انگلیسی. در صورت امکان سعی کنید در حین یادگیری زبان انگلیسی چند کار را با هم انجام ندهید.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه  از طریق فیلم و تلویزیون

یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و تلویزیون

یکی از لذت‌بخش‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی در خانه تماشای فیلم یا تلویزیون است. ازاین‌گذشته، تقریباً بدون زحمت و بیشتر شبیه سرگرمی است. شاید تنها مشکل این باشد که ممکن است هر کلمه‌ای را که بازیگران یا مجریان در واقع می‌گویند درک نکنید، اما اغلب این مشکل چندان بزرگی نیست. زیرا می‌توانید سرنخ‌های زیادی را از نحوه تعامل بازیگران با یکدیگر و همچنین درک آنچه در طول فیلم اتفاق می‌افتد متوجه شوید. نکته مهمی که باید هنگام تماشای فیلم یا تلویزیون متوجه شوید این است که نیازی به تماشای طولانی‌مدت ندارید.

فیلم‌ها به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند: تجاری، مسافرتی، اجتماعی و رسانه‌ای. در هر دسته می‌توانید سطح دشواری (آسان، متوسط یا سخت) را انتخاب کنید یا ویدئو را تماشا کنید و سپس واژگان و صحبت را تمرین کنید. فیلم‌هایی را انتخاب کنید که با سبک یادگیری، سطح زبان انگلیسی و علایق شخصی شما سازگار باشد. این عمل یک روش عالی برای فهمیدن این موضوع است که چه نوع ویدئوهای انگلیسی‌زبان به شما در یادگیری بهتر کمک می‌کند.

به زبان انگلیسی بنویسید_ یادگیری زبان انگلیسی در خانه

یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان انگلیسی داشته باشید

نوشتن می‌تواند در امر یادگیری زبان انگلیسی در خانه کمک کند، این کار فعالیتی مفید و خلاقانه است و شما می‌توانید در یک دفترچه یادداشت کوچک یا وبلاگ به زبان انگلیسی بنویسید. نوشتن هم توانایی‌های گرامری شما را بهبود می‌بخشد و هم باعث تمرین روزانه زبان انگلیسی می‌شود. البته می‌توانید نوشته‌ها را هرچند وقت که می‌خواهید بنویسید، حتی نوشتن یک متن در هفته نیز احساس رضایت زیادی را در شما ایجاد می‌کند.
اگر کمال‌گرا هستید و از اشتباه کردن متنفرید، می‌توانید دفتر خاطرات یا وبلاگ خود را به افراد پیشرفته در زبان انگلیسی نشان دهید و از آن‌ها بخواهید آن را برای شما تصحیح کنند. یادگیری زبان انگلیسی در خانه با استفاده از نوشتن در طول زمان اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد؛ کافی است نگاهی به نوشته‌های قدیمی خود بیندازید.

بازی‌های ویدیویی_ یادگیری زبان انگلیسی در خانه

بازی‌های ویدیویی را به زبان انگلیسی انجام دهید

اکثر افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی در خانه هستند به استفاده از بازی‌های ویدیویی در این راستا فکر نمی‌کنند. ولی بازی‌های ویدیویی نقش‌آفرینی و بازی‌های نقش‌آفرینی آنلاین چندنفره موارد بسیار خوبی برای تمرین خواندن، گوش‌دادن و حتی صحبت‌کردن به زبان انگلیسی هستند. آیا می‌دانید که می‌توانید از طریق بازی‌های ویدیویی دوستان انگلیسی‌زبان پیدا کنید؟

از آنجا که گفتگوهای زیادی در این بازی‌ها وجود دارد، انجام یک مکالمه به انگلیسی باعث افزایش دامنه واژگان شما می‌شود و همچنین شما را ترغیب می‌کند تا با دقت به نوشتارها و گفتارها در طول بازی دقت کنید زیرا که درک داستان لازمه تداوم بازی است. برخی از محبوب‌ترین RPGها که برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب محسوب می‌شوند، Final Fantasy”، “Legend of Zelda و “Dragon Quest” هستند. MMORPGها با مشارکت در اجتماع عظیمی از بازیکنان آنلاین به تجربه شما بیشتر می‌افزایند.

یکی از معروف‌ترین آن‌ها “World of Warcraft” است که به ‌سادگی می‌توانید یک شخصیت ایجاد کرده و مأموریت‌های خود را برای انجام بازی به پایان برسانید. بهترین قسمت این است که می‌توانید با دیگران گروه شوید و با بازیکنان دیگر ارتباط برقرار کنید!

یادگیری زبان انگلیسی در خانه با استفاده از بازی‌های ویدیویی یک روش درخشان برای تمرین سریع تفکر به زبان انگلیسی است. اگر احساس ماجراجویی می‌کنید و هدست دارید، می‌توانید از TeamSpeak نیز استفاده کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد به مکالمات بپیوندید تا بتوانید با دوستان خود چت کنید و افراد جدیدی را نیز ملاقات کنید! شاید صرفاً برای یادگیری زبان انگلیسی خرید کنسول بازی ارزش نداشته باشد اما اگر زمان زیادی را صرف بازی می‌کنید، این می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. فقط به یاد داشته باشید که زبان را به انگلیسی تنظیم کنید.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه _ اموزش برای کودکان

در کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید

فقط تصور کنید همه مزایای مکالمه و یادگیری به سبک مدرسه را بدون نیاز به رفتن به کلاس درس داشته باشید! کلاس‌های آنلاین شاید بهترین دوره‌های آنلاین انگلیسی برای افراد برون‌گرا باشد. بسیاری از مدارس آنلاین مطالب و بسته‌های خاص خود را ارائه می‌دهند و دارای معلمان زبان انگلیسی در همه سطوح هستند. کلاس‌های آنلاین ارزان‌تر از مدارس معمولی مکالمه انگلیسی هستند که یک امتیاز برجسته محسوب می‌شود و به ‌طور کلی برای پیوستن به چنین کلاس‌هایی لازم است تا اتصال اینترنتی خوبی داشته باشید.

Englishtow یکی از مشهورترین مدارس آنلاین است که روزانه کلاس‌های فردی و گروهی ارائه می‌دهد و جوایز متعددی را نیز برنده شده است. اگر علاقه‌مند هستید می‌توانید با شرکت در آزمون تعیین سطح، دریابید که چه کلاس‌هایی برای شما مناسب‌تر است. مانند سایر مدارس آنلاین، بسته آماده‌سازی امتحان وجود دارد و این روش به دلیل تنوع ابزارهای یادگیری از جمله تمرین تلفظ و ارائه آزمون‌های سرگرم‌کننده، مورد تمجید بسیاری از شرکت‌کنندگان قرار گرفته است.

منابع زیادی برای یادگیری زبان از طریق یک دوره زبان انگلیسی رایگان یا ارزان وجود دارد. برخی از موارد آن شامل Open Culture, edX, Online Courses, Class Central, Effective Language Learning و Loecsen است، برای پیداکردن این منابع کافی است در شبکه‌های جستجو وب دنبالشان بگردید.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه از طریق خواندن کتاب

کتاب‌ها را به زبان انگلیسی بخوانید

مطالعه فقط برای بهبود درک شما نیست، بلکه می‌تواند بخشی از زمان استراحت شما را به خود اختصاص دهد. برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه با خواندن کتاب‌هایی که موضوعاتی جذاب برای شما دارند می‌توانید سرگرمی‌ها و علایقتان را دوچندان کنید. مطمئناً می‌توانید کتابی را پیدا کنید که علاقه زیادی به آن دارید.

برای مثال اگر از طرفداران کتاب‌های غیرداستانی هستید، برای یادگیری زبان انگلیسی خواندن سرگذشت افراد مشهور مثل یک نابغه یا ستاره سینما یا شخصیت ورزشی که طرف‌دار آن ها هستید در شما انگیزه ایجاد می‌کند. برای مثال زندگی‌نامه استیو جابز که توسط والتر ایزاکسون نوشته شده است و شامل واژگان پیشرفته و گفتارهایی طنزآمیز از زبان خود استیو جابز است.

مطالعه از طریق کتاب یکی از دست‌کم گرفته‌شده‌ترین راه‌ها برای بهبود زبان انگلیسی در سطح‌های مختلف است. خواندن می‌تواند راهی قدرتمند برای کسب دستور زبان و گسترش واژگان شما باشد. بهترین چیز در مورد خواندن این است که می‌توانید آن را با یافتن کتاب‌های کمتر چالش‌برانگیز یا پیشرفته‌تر به‌راحتی با هر سطحی تطبیق دهید و همچنین می‌توانید گزینه‌های نامحدود آنلاین در زمینه‌های مختلف را امتحان کنید.

به‌ طور قطع خواندن را در برنامه یادگیری زبان انگلیسی خود بگنجانید و فقط مطمئن شوید که از آنچه که می‌خوانید لذت می‌برید. اگر مطلبی را که دوست دارید بخوانید چالش‌برانگیز است، به این راه ادامه دهید. اگر به سطح مبتدی نزدیک هستید، کتاب‌های کودک را امتحان کنید، اگر در سطح متوسط هستید، کتاب‌های چالش‌برانگیزتری را که قبلاً خوانده‌اید امتحان کنید و اگر در سطح پیشرفته هستید، می‌توانید هر چیزی را که دوست دارید بخوانید! ولی درنهایت مطمئن شوید که خواندن کتاب را با فعالیت‌های شنیداری و گفتاری تکمیل می‌کنید.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه _ با خود صحبت کنید

با خودتان صحبت کنید

این کار لزوماً به این معنی نیست که شما دیوانه هستید و بخشی از یادگیری یک زبان، آشنایی بیشتر با آن و ایجاد اعتمادبه‌نفس است. اگر نیاز به تمرین قبل از یک رویداد بزرگ دارید، مانند حضور اولیا در مدرسه یا ارائه مطالب در یک شغل، تمرین همیشه به شما کمک می‌کند. می‌توانید مکالمه‌تان را جلوی آینه تمرین کنید، اما اگر به ‌اندازه کافی شجاع هستید از مکالمه خود فیلم بگیرید یا صدای خود را ضبط کنید. تهیه یک ویدیو کوتاه از مکالمه یا ارائه در تلفن هوشمند یا رایانه یک راه عالی برای درک نحوه بیان شما در هنگام صحبت زبان انگلیسی است.

برنامه‌های کمک‌آموزشی متعددی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی در خانه وجود دارند که از گزینه تقویت مکالمه بهره‌مند هستند. به این‌گونه که کلمات و یا جملاتی که از قبل سطح سختی آن‌ها را انتخاب کرده‌اید، توسط یک‌ صدای کامپیوتری بازگو می‌شود و شما باید دقیقاً همانند آن را با صدای بلند بگویید. اگر تلفظتان مورد قبول باشد به مرحله بعد می‌روید و یا همان مرحله را باید تمرین بیشتری کنید.

جمع‌بندی

یادگیری زبان انگلیسی در خانه باید سرگرم‌کننده باشد و حتماً لازم نیست پیچیده یا گران باشد. موضوع اصلی این است که باید کاری را انجام دهید که برایتان جالب است. اگر به بازی‌های ویدیویی علاقه دارید، بازی‌های ویدیویی انجام دهید. اگر دوست دارید به پادکست‌ها گوش دهید، به پادکست‌ها گوش دهید و اگر عاشق گذراندن وقت در رسانه‌های اجتماعی هستید، در رسانه‌های اجتماعی فعالیت کنید. فقط کافی است آن را به زبان انگلیسی انجام دهید.

اکثر فعالیت‌های انگلیسی به ‌راحتی در خانه انجام می‌شود و لازم نیست فقط یک گزینه را انتخاب کنید، بلکه می‌توانید روش‌های مختلف را ترکیب و آزمایش کنید. اگر به طور مداوم در مدت‌زمان طولانی با زبان انگلیسی سروکار داشته باشید، در نهایت بر آن مسلط خواهید شد.

آموزش زبان انگلیسی با بهترین متد تدریس _ رایگان