10 دوره آنلاین انگلیسی برای مبتدیان

kamran koroozhdehi

بروز رسانی شده در : 1400/05/19

برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی

اگرچه صحبت‌کردن و نوشتن در حد مطلوب به زبان انگلیسی نیاز به تمرین دارد، اما کار غیرممکن نیست. با گذراندن دوره انگلیسی با درجه بالا، شما گرامر و مهارت‌های مکالمه انگلیسی را یاد خواهید گرفت تا به شما در موفقیت در دنیای انگلیسی ‌زبان کمک کند. برای این منظور و شروع یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید از انواع برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی استفاده کنید. در این مقاله تعدادی از این برنامه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

درباره زبان انگلیسی بیشتر بدانید

درباره زبان انگلیسی بیشتر بدانید

زبان انگلیسی علاوه بر اینکه زبان استاندارد بسیاری از صنایع جهانی بوده، رایج‌ترین زبان در جهان است. یادگیری زبان انگلیسی یک راه عالی برای تبدیل کردن سفر، کار و زندگی در بسیاری از نقاط جهان به یک تجربه غنی و تعاملی است. برخی از جنبه‌های زبان انگلیسی چالش‌برانگیزتر از سایرین است. به‌عنوان‌مثال، برخی از زبان‌آموزان انگلیسی به‌طورکلی گرامر را آسان می‌دانند، اما ممکن است گاهی اوقات با تلفظ مشکل داشته باشند. خوشبختانه، بدون توجه به جایی که هستید می‌توانید خود را در یک محیط انگلیسی‌زبان قرار دهید. تمرین زبان انگلیسی بسیار آسان است. اگر که مبتدی هستید و تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اید، نگران نباشید. انواع برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی وجود دارند که در این مسیر به شما کمک می‌کنند.

مشکل این است که بسیاری از مبتدیان اغلب برای یافتن درس‌های مناسب برای سبک و سطح یادگیری خود تلاش می‌کنند و حتی هنگامی که آن‌ها کلاس‌های خوبی را پیدا می‌کنند و یا درس‌هایی را می‌یابند متوجه می‌شوند که این درس‌ها معمولاً فقط بر بخش محدودی از زبان انگلیسی تمرکز می‌کنند. به همین دلیل آشنایی با تعدادی برنامه و پلتفرم جامع به شما در جهت رفع این مشکل کمک بسیاری می‌کند. در ادامه چند برنامه را که در هر حوزه تخصصی زبان کار می‌کنند، به شما معرفی می‌کنیم.

دروس پایه واژگان انگلیسی_ برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی

دروس پایه واژگان انگلیسی

این دروس واژگان که در قسمت زیر قرار دارند، بهترین راه برای شروع یادگیری کلمات اساسی انگلیسی است تا بتوانید به‌سرعت از این زبان در زندگی روزمره استفاده کنید. اگر می‌خواهید بیشتر واژگان متناسب با سطح و علایق شما داشته باشند، FluentU بهترین گزینه است. FluentU ویدئوهای دنیای واقعی مانند موزیک ویدئوها، تریلرهای فیلم، اخبار و گفتگوها را می‌گیرد و آن‌ها را به درس‌های شخصی یادگیری زبان تبدیل می‌کند.

هنگام تماشای ویدئو، می‌توانید بر روی زیرنویس‌ها برای تعریف فوری هر کلمه کلیک کنید. همچنین برای هر ویدئو، فلش کارت، تمرین، متن کامل و سایر ابزارها را دریافت می‌کنید. این بدان معناست که شما واژگان خود را به طور فعال ایجاد خواهید کرد؛ درحالی‌که انگلیسی را به همان شیوه‌ای که افراد بومی از آن استفاده می‌کنند با برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی یاد می‌گیرید.

فیلم‌ها چگونه به یادگیری زبان انگلیسی کمک می‌کنند؟

فیلم‌ها بر اساس ژانر و سطح یادگیری (از مبتدی تا پیشرفته) سازماندهی شده‌اند؛ بنابراین می‌توانید به‌سرعت مواردی را که برای شما مناسب هستند، بیابید. به‌علاوه، FluentU همچنین مطالبی را که آموخته‌اید به‌خاطر می‌سپارد و بر اساس آن اطلاعات ویدئوهای بیشتری را پیشنهاد می‌کند. با استفاده از FluentU می‌توانید کتابخانه کامل ویدئو را به‌صورت رایگان مشاهده کنید.

اکثر مردم شروع به یادگیری کلمات جدید بدون برنامه یا ساختار می‌کنند. آن‌ها فقط سعی می‌کنند کلمات جدید را بشنوند و فوراً آن‌ها را حفظ کنند. اما پس از چند ساعت، بیشتر این یادگیری از بین می‌رود. فراگیران اغلب قادر نیستند کلمات مناسب را در زمان مناسب به‌خاطر بسپارند. این امر تسلط بر زبان انگلیسی را حتی دشوارتر می‌کند.
استراتژی، برنامه‌ای برای دستیابی به یک هدف بلندمدت است و استراتژی‌های واژگان در این درس مطمئناً در طول یادگیری زبان به شما کمک می‌کنند.

این استراتژی‌ها شامل:
• یادگیری کلماتی که هم به‌عنوان اسم و هم به‌عنوان فعل عمل می‌کنند
• یادگیری کلمات با معانی متعدد
• یادگیری کلماتی که با زبان مادری شما یکسان هستند
• یادگیری گروهی از کلمات با ریشه یا پایان یکسان
مزیت یادگیری الکترونیکی یادگیری آنلاین و استفاده از برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی در دهه گذشته به طور قابل‌توجهی افزایش‌یافته است. اما از زمان شروع بیماری همه‌گیر کرونا، نقش اصلی را برای مردم سراسر جهان ایفا کرده است. همه از مزایای شگفت‌انگیز شرکت در دوره‌های آنلاین و استفاده از برنامه‌ها آگاه شده‌اند. اینجا تنها تعداد کمی از آن‌ها معرفی می‌شوند.

برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی

10 دوره آنلاین انگلیسی برای مبتدیان

هنگامی که تازه در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، ممکن است وسوسه شوید که از همه منابع رایگان در دسترس شما، از جمله فیلم‌ها و برنامه‌های آموزش زبان YouTube استفاده کنید. بااین‌حال، پیدا کردن همه چیزهایی که نیاز دارید فقط با استفاده از این منابع دشوار است. آیا می‌خواهید زبان انگلیسی خود را با برنامه‌ای ساختارمند ارتقا دهید؟ پس به یکی از برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی زیر نیاز خواهید داشت.

• Preply

شما باید بتوانید انگلیسی را به طور منظم تمرین کنید. در غیر این صورت، آنچه یاد می‌گیرید به هدر می‌رود. در Preply ما این دوره رایگان را برای همه سطوح انگلیسی توسعه داده‌ایم و بهترین بخش این است که شما صحبت خود را در طول کل دوره، درست از درس اول تمرین می‌کنید. همچنین می‌توانید از آزمون‌ها برای تمرین در زمان خود استفاده کنید، یا قبل از درس گرم شوید یا دانش خود را بعد از درس آزمایش کنید.

برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی

Coursera

Coursera یک پلتفرم و برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی آنلاین مشهور در جهان است. جایی که می‌توانید زبان را از طریق سخنرانی‌های ویدئویی، آزمون‌ها و پروژه‌های خودآموز یاد بگیرید. Coursera دارای طیف وسیعی از دوره‌ها در رشته‌های مختلف مانند تجارت، علم داده و بهداشت و تغذیه است. بااین‌حال، آن‌ها فقط دو دوره تخصصی برای مبتدیان انگلیسی دارند. این دوره‌ها مهارت‌های مکالمه ساده و همچنین انگلیسی تجاری را پوشش می‌دهند.


• Udemy: Intensive Spoken English Course

در مقایسه با Coursera، Udemy طیف وسیعی از دوره‌های انگلیسی را برای مبتدیان ارائه می‌دهد. این مورد شامل محبوب‌ترین دوره آن‌ها، “انگلیسی برای مبتدیان گفتاری” است. برای شروع دوره‌های Udemy نیازی به دانش قبلی زبان انگلیسی نیست. تنها 4 ساعت در هفته نیاز دارید تا انگلیسی صحبت کنید.

خوبی این دوره‌ها این است که می‌توانید تمرین مهارت‌های گفتاری خود را از اولین درس شروع کنید. بااین‌حال، به‌خاطر داشته باشید که برای کل دوره به طور کامل به ضبط متکی خواهید بود. این بدان معناست که بازخورد زنده را از یک معلم انگلیسی در این برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی دریافت نخواهید کرد. اگرچه هزینه دارد، اما اکثر دوره‌های Udemy مقرون‌به‌صرفه هستند و وب‌سایت آن‌ها اغلب پیشنهادهای ویژه‌ای برای زبان‌آموزان جدید ارائه می‌دهد.


• Alison

آلیسون به‌عنوان یکی از اولین بسترهای آموزشی آنلاین رایگان جهان، دوره‌های گسترده‌ای از انگلیسی را ارائه می‌دهد. می‌توانید دوره‌های انگلیسی زیادی را با تمرکز بر موضوعات یا صنایع مختلف، از جمله گردشگری و روزنامه‌نگاری پیدا کنید. آن‌ها همچنین دوره‌های تجاری عمومی را برای مبتدیان با تمرینات خودآموزی رایگان مانند آزمون‌ها و ضبط‌ها ارائه می‌دهند.
آلیسون بیشترین درآمد خود را از طریق تبلیغات به دست می‌آورد که می‌تواند تجربه آنلاین آن‌ها را کاملاً مخرب کند. اما شایان‌ذکر است که تبلیغات به همین دلیل است که آلیسون می‌تواند تمام این مطالب آموزشی انگلیسی را به‌صورت رایگان برای شما بیاورد.

برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی

edX

یک پلتفرم آموزشی و برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی آنلاین است که توسط مؤسسات برتر ایالات متحده مانند هاروارد، برکلی و MIT پشتیبانی می‌شود. شرکت در این دوره‌ها رایگان است، اما برای دریافت گواهینامه‌ای که ثابت کند شما یک دوره را تکمیل کرده‌اید تا 149 دلار هزینه دریافت می‌کند.

شما می‌توانید دو دوره مناسب برای مبتدیان انگلیسی را در وب‌سایت آن‌ها پیدا کنید. هر دو توسط دانشگاه Tsinghua ، یکی از مؤسسات برتر در آسیا، ارائه می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند با با ضبط ویدئو، انگلیسی یاد بگیرند و مهارت‌های خود را با تمرینات آزمایش کنند.

MOOEC (Massive Open Online English Course


MOOEC یک وب‌سایت کاملاً متمرکز بر ارائه منابع مفید برای زبان‌آموزان است. شما می‌توانید بین مطالب درسی که همه مهارت‌های مختلف صحبت‌کردن، خواندن، نوشتن و گوش‌دادن به زبان انگلیسی را در برمی‌گیرد، انتخاب کنید.
محتوای دوره برای نیازهای مختلف، از جمله انگلیسی تجاری، انگلیسی برای مطالعات آکادمیک و نحوه ارتقاء مهارت‌های خود برای امتحانات انگلیسی است. این ویدئو، آزمون‌ها و تمرینات را برای یک تجربه ساده و گام‌به‌گام دوره زبان انگلیسی ترکیب می‌کند.

برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی_بی بی سی

• BBC Learn English

بی‌بی‌سی با افتخار می‌گوید که آن‌ها از سال 1943 الهام‌بخش یادگیری زبان بوده‌اند و با مراجعه به وب‌سایت آن‌ها می‌توانید به‌وضوح ببینید که آموزش زبان انگلیسی را جدی می‌گیرند. این برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی بسیار مفید است. منابع مطالعه و مطالب درسی آن‌ها به‌روز است و تمرینات جدید، آزمون‌ها و چالش‌ها تقریباً روزانه اضافه می‌شوند.

یکی از بهترین ویژگی‌ها این است که می‌توانید از آخرین اخبار، از جمله انتخابات ایالات متحده، واژگان جدیدی بیاموزید. مطالب زیادی برای تقویت گرامر و مهارت گوش‌دادن شما نیز وجود دارند. این مطالب کاملاً باز است؛ بنابراین نیازی به ایجاد حساب کاربری یا پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای نیست. اما به‌خاطر داشته باشید که اطلاعات اینجا بسیار محدود بوده و اگرچه منبع مفیدی است، اما برای توسعه بیشتر مهارت‌های خود ممکن است به دوره‌ای جامع‌تر نیاز داشته باشید

Future Learn


Future Learn چند دوره انگلیسی برای مبتدیان دارد؛ دوره‌هایی که می‌توانند به شما در آماده‌سازی برای آزمون آیلتس کمک کنند. موارد این دوره مدرن و با ساختار خوب هستند؛ با ترکیبی از فیلم‌ها، آزمون‌ها، مقالات و بررسی‌های هفتگی برای پیگیری پیشرفت شما.


• Perfectly Spoken

دوره‌های Perfectly Spoken توسط متخصصان در آزمون‌های آیلتس و کمبریج انگلیسی ایجاد می‌شوند. با آگاهی عمیق از امتحانات، این متخصصان می‌دانند که برای ایجاد مطالب مفید برای مبتدیان انگلیسی در این برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی چه چیزی لازم است!

با Perfectly Spoken می‌توانید مهارت‌های گفتاری خود را از طریق دروس ویدئویی از پیش ضبط شده تمرین کنید. همچنین می‌توانید دانش خود را بعد از هر درس آزمایش کرده و فعالیت‌ها را بارگیری کنید تا در اوقات فراغت تمرین کنید. این مطالب آموزشی به شما امکان می‌دهد چالش‌های روزمره را به زبان انگلیسی تمرین کنید؛ مانند سفارش در رستوران یا درخواست اطلاعات در سفر.


• ESOL Courses

دوره‌های ESOL کاملاً شبیه MOOEC است؛ زیرا حاوی مطالب مختلف بوده که دوره رایگان در هر یک از مهارت‌های زبانی موجود است. در این برنامه طیف وسیعی از لیست واژگان، بازی‌ها و آزمون‌ها در دسترس برای هر سطح زبان وجود دارند.
استفاده از محتوای دوره، آسان است و بازی‌های مطابقت کلمه با تصویر بسیار ساده است (شاید برای زبان‌آموزان متوسط خیلی ساده باشد). مطالب این دوره واژگان جدیدی را به شما آموزش می‌دهد که مخصوص موقعیت‌های خاص مانند ارائه اطلاعات شخصی یا انگلیسی رسمی است.

جمع‌بندی

راهنمای ما را برای بهترین برنامه‌های آنلاین زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان در تمام سطوح بررسی کنید. باتوجه‌به نکات گفته شده و ویژگی‌هایی که هر برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی دارد می‌توانید بهترین برنامه را برای خود انتخاب کنید و به درجه خوبی از یادگیری زبان انگلیسی برسید. تمرین و مرور زیاد در یادگیری زبان انگلیسی و هر زبان دیگری بسیار مهم هستند. دوره‌هایی را انتخاب کنید که امکان مرور و آزمودن اطلاعاتتان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

گردآوری شده توسط تیم تحریریه استاد کامران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *