5 برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان

kamran koroozhdehi

بروز رسانی شده در : 1403/01/16

برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان

امروزه زبان انگلیسی به عنوان زبان بین‌المللی و ابزاری برای ارتباط در جهان مدرن بسیار ارزشمند است. یادگیری زبان انگلیسی، فرصتی برای ارتقای توانایی‌های شخصی و حرفه‌ایتان فراهم می‌کند.این زبان بسیار قدرتمند برای دستیابی به فرصت‌های شغلی، ارتباط با فرهنگ ‌های مختلف، دسترسی به منابع آموزشی بین‌المللی و بهبود ارتباطات شخصی و تجاری شما خواهد بود.

برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان، پروسه‌ای جذاب و هیجان‌انگیز است که شما را به سمت دانش و آگاهی از دنیای جدیدی هدایت می‌کند.ممکن است چالش‌ هایی را در بر داشته باشید، اما به مرور زمان، با تلاش، صبر و پیوستگی، شما به تسلط بر این زبان بین‌المللی خواهید رسید و از آن به ‌عنوان یک ابزار قدرتمند برای پیشرفت در زندگی و کارتان بهره ‌مند خواهید شد.

در ادامه همراه شما هستم و  برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان و  همچنین  معرفی بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی را برای شما توضیح می ‌دهم و به شما کمک خواهم کرد تا به هدف ‌های یادگیری خود نزدیک ‌تر شوید و تمامی مهارت‌های لازم را کسب کنید.و به زبان مدرن امروزی که اهمیت بسیاری دارد تسلط پیداکنید.بی‌ تردید، این راه سختی است، اما با تلاش و اراده، همه چیز امکان ‌پذیر است.

چرا برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان را انتخاب کنیم؟

استفاده از برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی دارای مزایای بسیاری است که می‌تواند به شما در پیشرفت و بهبود مهارت‌های زبانی کمک کند. در این قسمت به چند ویژگی و مزایا استفاده از آن می پردازیم.

تنوع در منابع آموزشی:

برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی معمولاً شامل تمرین‌ها، بازی‌ها، ویدیوها، پادکست‌ها، کتابخانه‌ها و منابع آموزشی متنوعی هستند که به شما این امکان را می ‌دهند از روش‌های مختلف برای یادگیری بهره ببرید.

تنظیم سطح دشواری:

بسیاری از برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی قابلیت تنظیم سطح دشواری دارند تا به نیازهای شما بستگی دهند و از سطوح مبتدی تا پیشرفته متغیر باشند.

بازخورد فوری:

برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان بازخورد فوری را فراهم می‌کنند که به شما کمک می‌کند اشتباهات خود را درست کنید و مهارت‌های خود را بهبود ببخشید.

ردیابی پیشرفت:

اکثر این برنامه ها امکان ردیابی پیشرفت شما را فراهم می‌کنند تا بتوانید پیشرفت خود را در زمان بررسی کنید و به اهداف خود نزدیک ‌تر شوید.

انگیزه‌ بخشی:

معمولاً با مسابقات، نمودارهای پیشرفت، جوایز و سیستم‌های انگیزشی دیگر همراه هستند که شما را به یادگیری فعال و مداوم ترغیب می‌کنند.

اقتصادی بودن:

نسخه‌های رایگان یا با قیمت مناسبی دارند که به شما امکان می‌دهند با کمترین هزینه ممکن به دسترسی به منابع آموزشی بپردازید.

یادگیری زبان با نرم افزار ها ـبرنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان

امروزه یادگیری زبان انگلیسی با برنامه‌های در دسترس بسیار آسان شده است

• با وجود برنامه‌های آموزشی زمان‌های مرده ما به حداقل می‌رسد. زمان‌هایی که ما در مترو، اتوبوس و یا تاکسی می‌گذرانیم زمان مرده در طول روز محسوب می‌شود که می‌توان با استفاده از این برنامه‌ها این زمان‌ها را به حداقل رساند و به آموزش و یادآوری مطالب زبان پرداخت.

از طرفی هزینه‌های مالی و زمانی که باید در کلاس‌های آنلاین و حضوری متحمل شوید را در این روش ندارید.

• کلاس‌های آموزش زبان دارای زمان فشرده و هزینه‌های بالاست. همین امر سبب می‌شود تا سطح یادگیری به میزان قابل‌توجه‌ای کاهش یابد. اما با استفاده از این برنامه که به ‌صورت رایگان در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌گیرد این مشکل رفع می‌شود.

در ثانی زمان‌های استفاده از این برنامه‌ها محدود و فشرده نیست و می‌توان در هر زمانی از روز از آنها استفاده کرد

• تکرار و رفع اشکال یکی از اصول یادگیری است که در کلاس‌های گروهی و با توجه ‌به تعداد متقاضیان در کلاس‌ها، این امر میسر نیست و گاهاً زبان‌آموز نمی‌تواند اشکالات خود را در حد مطلوبی با استاد خود مطرح و رفع نماید.

این مشکل کوچک اما بسیار مهم در این برنامه‌ها رفع شده است که باعث می‌شود تا با تکرار مداوم نقاط ضعف خود را تصحیح کنید.

آموزش زبان انگلیسی از اول تا آخر

اشکالات مهم کلاس‌های زبان

• یکی از اشکالات مهمی که کلاس‌های زبان دارند روتین بودن آنهاست. به‌کرات تجربه کرده‌اید که حوصله شرکت در یکی از جلسات زبان را ندارید و یا امروز از خستگی روحی رنج می‌برید که باعث می‌شود کلاس زبان برای شما خسته‌کننده و یا دلسردکننده باشد. یکی از ویژگی‌های این برنامه‌ها آن تایم نبودن آنهاست، بدین صورت که هر ساعتی از روز که احساس کردید انرژی خوبی برای یادگیری دارید می‌توانید از این برنامه‌ها استفاده کنید.

• کلاس‌های زبان به‌صورت دوره‌ای و با چندین استاد و کتاب برای زبان‌آموزان عرضه می‌شود که همین امر سبب می‌شود تا برنامه کلی و منسجمی بنا بر نیازها، مشکلات و حتی نقاط قوت زبان‌آموز وجود نداشته باشد و به همین خاطر دانشجوی زبان با مشکلات عدیده‌ای در طول زبان‌آموزی خود مواجه شود.

اما همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، بخش مهمی از ساخت این برنامه‌ها بر دوش برنامه‌نویسان و استفاده از هوش مصنوعی است. این هوش با توجه ‌به نقاط قوت و ضعف هر فرد سعی می‌کند با تکرار اشتباهات یا عدم تکرار بی‌مورد نقاط قوت، این مشکلات را رفع نماید.

• طراحی گرافیکی و صوتی یکی از نکات مهم در امر روان‌شناسی آموزش محسوب می‌شود که با استفاده از این برنامه‌ها می‌توان به آن دست ‌یافت و همان‌طور که حدس زدید و یا در کلاس‌های آموزش زبان تجربه کرده‌اید، این نکات آموزشی به حداقل خود می‌رسند.

برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان ـ حذف زمان های مرده
یادگیری زبان های دیگر

• یکی از سؤالات اساسی که در ذهن بسیاری از ما نقش بسته است این است که آیا می‌توان به یادگیری زبان‌های دیگر نیز فکر کرد؟ در دنیای امروزه برای رسیدن به پاسخ این سؤال باید هزینه‌های گزاف مالی و زمانی متعددی را پرداخت کرد و از نتیجه آن‌ها نیز مطمئن نبود. اما با استفاده از این برنامه‌ها این سؤال نیز بی‌جواب نمانده است. اکثر برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان در دل خود آموزش چندین زبان دیگر را نیز پشتیبانی می‌کنند که سبب می‌شود تا مزیت خوبی نسبت به دیگر گزینه‌های آموزشی داشته باشند. برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی بسیاری از مشکلات کلاس‌های آنلاین و حضوری را نخواهند داشت

معرفی برنامه‌های رایگان زبان انگلیسی

با تمامی فوایدی که در قسمت قبل ذکر شد می‌توان دریافت که این برنامه‌ها نسبت به کلاس‌های آموزش حضوری و آنلاین از مزیت بسیار بالایی برخوردار هستند و می‌توانند گزینه‌های ایده‌آل برای زبان‌آموزان محسوب شوند. از همین رو در این قسمت به بررسی و معرفی بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان می‌پردازیم و با نقاط قوت و ضعف آنها بیشتر آشنا می‌شویم.

برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگانـ دولینگو

DOULINGO

این برنامه در چند سال اخیر جزو گزینه‌های اول در جهان محسوب می‌شود که دارای مزایای فراوانی نسبت به دیگر برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان است. یکی از مزایای ویژه‌ای که این برنامه همراه خود دارد این است که فقط با دانلود و اجرای این برنامه می‌توانید شروع به یادگیری زبان کنید و نیازی به گذراندن مراحل پرپیچ‌وخم ثبت‌نام ندارید.

اما اگر ثبت‌نام خود را کامل کنید می‌توانید مراحل پیشرفت و نقاط ضعف خود را نیز به ‌صورت آنلاین مشاهده کنید. هوش مصنوعی که در این برنامه به ‌کار رفته است به‌ مرور زمان و با توجه ‌به هر مرحله‌ای که با موفقیت می‌گذرانید، مراحل سخت‌تر و پیچیده‌تری را برای جمله‌سازی و لغات متعدد برای شما در نظر می‌گیرد.

از نقاط قوت دیگر این برنامه می‌توان به تنوع و گستردگی تمرین‌ها و مراحل مختلف یادگیری زبان اشاره داشت که سبب می‌شود تا زبان‌آموز با ریتم یکنواختی مواجه نشود. همچنین این برنامه برای آموزش چهل زبان دیگر دنیا طراحی شده است که می‌توان در کنار زبان انگلیسی به آموختن زبان دوم موردنظر خود نیز اقدام کنید. در آخر باید اشاره کرد که این برنامه بر روی تمامی پلتفرم‌ها مانند IOS، ANDROID و حتی WINDOWS قابل نصب و استفاده است.

برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگانـ ممرایز

MEMRISE

یکی دیگر از برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان برنامه ممرایز است که تمامی نقاط مثبت برنامه دلینگو را با کمی تفاوت دارا است. تفاوت اصلی که می‌تواند به زبان‌آموز کمک بسیاری کند آفلاین بودن این برنامه است. بدین طریق شما نیاز خاصی برای اتصال به اینترنت نخواهید داشت اما یکی از نقاط ضعف این برنامه سختی آموزش آن است اما این سختی آن‌قدرها نگران‌کننده نیست.

از دیگر نقاط قوت این برنامه می‌توان به نحوه آموزش و یادگیری برنامه اشاره کرد که به‌ وسیله تصاویر منحصربه‌فرد خود مسیر یادگیری را از آسان به سخت طراحی و اجرا می‌کند تا زبان‌آموز در یک ‌روند آموزشی استانداردی قرار بگیرد.
یکی از مراحل یادگیری در این برنامه، جمله‌سازی با چندین کلمه جدید است که باعث می‌شود زبان‌آموز با چندین کلمه به‌صورت یک‌جا آشنا شود و در مراحل بعدی آموزش بارها با همین کلمات اما با معانی متفاوت روبرو شود. همچنین این برنامه بیشتر از بیست زبان و لهجه را برای آموزش پشتیبانی می‌کند که یکی دیگر از نقاط قوت برنامه به ‌حساب می‌آید. این برنامه برای دو سیستم IOS و ANDROID طراحی شده است و از ویندوز پشتیبانی نمی‌کند.

برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگانـ ـبوسو

BUSUU

از جمله برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان مورد قبول و پرطرفدار در جهان برنامه BUSUU است. این برنامه یکی از ساده‌ترین رابطه‌های کاربری را برای دانش‌آموزان خود طراحی کرده است که سبب می‌شود تا از گمراهی و سردرگمی به دور باشید. از نقاط قوت این برنامه می‌توان به انتخاب مراحل یادگیری با توجه ‌به سطح زبان خودتان اشاره کرد. در واقع یکی از بهترین برنامه‌های رایگانی که برای افراد مبتدی می‌تواند مفید باشد همین برنامه است.

نحوه آموزش این برنامه بدین صورت است که ابتدا به شما کلمات و عبارات را به ‌صورت جدا و قابل‌فهم ارائه می‌دهد و در طول مراحل یادگیری از این کلمات و عبارات بارها استفاده می‌کند تا زبان‌آموز با تکرار آنها چه در نوشتار و چه در مبحث شنیداری بر آنها مسلط شود.
این برنامه با داشتن راه ارتباطی بین زبان‌آموزان دیگر در اقصی‌نقاط جهان به شما اجازه می‌دهد تا مراحل پیشرفت خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و از پیشرفت خودآگاه شوید. همچنین این برنامه حدود دوازده زبان زنده جهان را برای آموزش پشتیبانی می‌کند که نسبت به دو برنامه قبلی کمتر است. IOS و ANDROID دو سیستمی هستند که این برنامه بر روی آنها اجرا می‌شود.

ACCELLASTUDY ESSENTIAL APPS

از برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان اما مخصوص سیستم‌عامل IOS می‌توان به ACCELLASTUDY ESSENTIAL APPS اشاره کرد. این برنامه نقاط قوت و ضعف منحصربه‌فرد خود را داراست. به طور مثال برای هر زبان مجزایی که بخواهید یاد بگیرید باید از یک گوشی استفاده کنید اما نقاط قوت این برنامه آفلاین بودن آن است که با استفاده از فلش کارت‌های متعدد و همچنین عبارات مهم و ضروری سعی می‌کند تا در طول روز شما را با آموزش‌های مهم سرگرم نماید.


یکی از نکات مهمی که این برنامه را خاص کرده است استفاده در حالت رانندگی است، به ‌طوری ‌که شما فقط نیاز به هندزفری خواهید داشت تا عبارات و فلش کارت‌ها برای شما خوانده و مرور شود.
از دیگر نقاط قوت این برنامه می‌توان به ایجاد کتابخانه با طبقه‌بندی شخصی اشاره داشت. بدین صورت که شما می‌توانید لغات مهم و مشکل را در یک طبقه دسته‌بندی کنید تا برای شما یادآوری شود و یا فقط بر روی این دسته‌بندی آموزش صورت گیرد. این برنامه حدود هفده زبان زنده دنیا را نیز پشتیبانی می‌کند. اما همان‌طور که در بالا اشاره شد، این برنامه فقط برای سیستم‌عامل IOS طراحی شده است که یکی از عمده مشکلات اساسی این برنامه به شمار می‌رود.

برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان ـ روزتااستون

ROSETTA STONE

بدون شک یکی از بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان برنامه رزتا استون است که احتمالاً اسمش برای شما آشنا است. این برنامه را می‌توان جزو برنامه‌های حرفه‌ای طبقه‌بندی کرد که به ‌صورت رایگان در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌گیرد. عمده تمرکز این برنامه بر روی عبارات و جملات مهم برای مسافران طراحی شده است، اما نباید فراموش کرد که می‌توان از صفر تا صد زبان انگلیسی را با این برنامه نیز آموخت.

سیستم آموزشی این برنامه با عکس‌ها عجین شده است، بدین صورت که زبان‌آموز با عکس، صوت و متن قادر خواهد بود تا از پس سخت‌ترین جملات انگلیسی نیز به ‌راحتی عبور کند. همچنین همراه این برنامه چندین PDF مجزا برای دروس و عبارات مهم برای سفر در نظر گرفته شده تا زبان‌آموز با درک بهتری بتواند مراحل آموزش را به‌ خوبی پاس کند. همچنین این برنامه با پشتیبانی آموزشی بیش از بیست زبان زنده دنیا از جمله فارسی یکی از کامل‌ترین برنامه‌های آموزشی محسوب می‌شود. برنامه رزتا استون بر روی پلتفرم‌هایی مانند IOS، ANDROID و WINDOWS قابل نصب است.

نتیجه‌گیری

استفاده از برنامه آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان یکی از بهترین منابع آموزش است که می‌تواند در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند و همچنین با استفاده از هوش مصنوعی و محیط جذاب آموزشی کمک شایانی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشند.

wikipedia

گردآوری شده توسط تیم تحریریه استاد کامران

6 پاسخ

 1. باسلام، برنامهROSETTA STONE اشتراک میخواد و رایگان نیست. برنامهDOULINGO وMEMRISEهم زبان فارسی نداره😕 بقیه شونم نصب نکردم نمیدونم چجوریه.

  1. سلام وثتتون بخیر مرسی از پشتکار شما مهم استمرار در یادگیری شما هست میتونید از منابع یوتیوب هم استفاده کنید

 2. میخواستم پکیج کامل آموزش انگلیسی را دانلود کنم میشه منو راهنمایی کنی

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز لطفا به واتساپ این شماره 09336835000 پیغام بدید راهنماییتون میکنند

  1. سلام آقای رنجبر عزیز، وقتتون بخیر باشه
   متشکرم بابت انرژی مثبتی که بهمون میدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *