کدام منابع خودخوان پیش آیلتس مناسب می‌باشند؟

kamran koroozhdehi

بروز رسانی شده در : 1400/05/27

منابع خودخوان پیش آیلتس

از مهم‌ترین آزمون‌های مرتبط با مسائل مهاجرتی و به‌طورکلی زبان، می‌توان به آزمون آیلتس اشاره کرد که با مطالعه صحیح و آمادگی مناسب می‌توان به نمرات خوبی در آن دست پیدا کرد و به‌واسطه این نمره مسیرتان در اهدافتان هموارتر شود. امروز تلاش کردیم با معرفی کردن تعدادی از منابع خودخوان پیش آیلتس شما را تا حدی در این زمینه راهنمایی کنیم.

اهمیت کتاب و منابع

کتاب‌ها از بهترین همراهان ما در هر مقوله‌ای هستند. آن‌ها می‌توانند دانشمان را غنی کرده و افق دیدمان را گسترش دهند. در آیلتس نیز کتاب‌ها نقش مهمی در رسیدن به نمره مورد نظرمان دارند. اما باید مراقب کتاب‌هایی که انتخاب می‌کنیم، باشیم؛ زیرا برای گذراندن یک آزمون باکیفیت باید به آن‌ها تکیه کنیم. در ادامه لیست و بررسی تعدادی از کتاب‌های برتر IELTS و مطالب موردمطالعه برای سال ۲۰۲۱ (برای آموزش‌های دانشگاهی و عمومی) برای شما جمع‌آوری‌ شده‌اند.

منابع خودخوان پیش آیلتس


• IELTS (Academic) 5 in 1 Actual Tests eBook combo

از کتاب‌های مهم منابع خودخوان پیش آیلتس می‌توان به این کتاب اشاره کرد. در واقع این کتاب یکی از بهترین دسته کتاب‌های موجود برای IELTS General است. این پکیج شامل ۵ کتاب الکترونیکی است که برای هر چهاربخش آیلتس استفاده می‌شوند. این چهار بخش شامل: گوش‌دادن، خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن می‌شوند.

این موضوع هم بسیار مهم بوده که این کتاب دارای آخرین سؤالات آیلتس (ژوئن – سپتامبر ۲۰۲۱) است. پاسخ‌ها نیز توسط کارشناسان آیلتس ارائه شده‌اند. این پکیج شامل ۴۱ تست شنیداری و ۳۵ آزمون خواندنی با پاسخ است. کتاب اسپیکینگ دارای ۱۱۰ سؤال فشرده به همراه پاسخ است.

شما برای تعداد ۸۴ سؤال آیلتس در بخش نوشتن راهکارهای کاربردی از این کتاب دریافت می‌کنید. این کتاب برای آماده‌سازی آیلتس در خانه بسیار ایده‌آل است اما می‌تواند در محیط کلاس درس نیز استفاده شود.

منابع خودخوان پیش آیلتس_ ایلتس تکه گم شده پازل

• IELTS (General) 5 in 1 Actual Tests eBook combo

این بسته که از منابع خودخوان پیش آیلتس بوده شامل ۵ کتاب الکترونیکی است. این مجموعه کتاب‌ها آخرین سؤالات (ژوئن – سپتامبر 2021) را در مورد گوش‌دادن، صحبت‌کردن، خواندن، نوشتن را ماژول و منابع عمومی آزمون را به داوطلبان ارائه می‌دهد. همچنین دارای پاسخ‌های نمونه [برای صحبت‌کردن و نوشتن] است که توسط متخصصان آیلتس نوشته شده‌اند.
این بسته دارای ۴۱ تست لیسنینگ و ۲۰ تست ریدینگ با پاسخ است. این در حالی است که کتاب اسپیکینگ دارای ۱۱۰ سؤال فشرده با پاسخ و کتاب نگارش نیز دارای سؤالات زیادی است.

همچنین در این بسته ۲۷ مجموعه نامه برای تمرین بخش نوشتن آزمون وجود دارد. هر مجموعه شامل یک نامه رسمی، نیمه‌رسمی و یک نامه غیررسمی است. این کتاب نیز برای آماده‌سازی آیلتس در خانه ایده‌آل است اما می‌تواند در محیط کلاس درس نیز استفاده شود.


• The Official Cambridge Guide to IELTS

کتاب “کمبریج راهنمای رسمی برای آیلتس” راهنمای فوق‌العاده‌ای برای استفاده به عنوان منابع خودخوان پیش آیلتس است. این راهنما هر ۴ بخش آیلتس (نوشتن، خواندن، صحبت‌کردن، گوش ‌دادن) را در برمی‌گیرد تا دستورالعمل‌ها، جزئیات و نکات مفیدی را برای آیلتس به شما ارائه دهد و بر توسعه مهارت‌ها و استراتژی آزمون دادن تمرکز و به شما در افزایش حداکثری نمره دریافتی‌تان کمک کند.

این کتاب در خود سیستم نمره دهی دارد و دارای ۱۰ آزمون تمرینی برای آموزش علمی و عمومی است. از پیشنهادهای فعالان عرصه این آزمون برای آمادگی کامل آیلتس، “The Official Cambridge Guide to IELTS” است و پیشنهاد می‌شود آن را انتخاب کنید. این کتاب می‌تواند راهنمای شما برای موفقیت در امتحان باشد.

• Cambridge IELTS 10 – 11 – 12 – 13

“کمبریج آیلتس 13” آخرین نسخه در آزمون‌های کمبریج تمرین برای سری آیلتس است. این پکیج شامل چهار مقاله امتحانی معتبر آیلتس از زبان Cambridge Assessment English است که امتحانی عالی را برای شما ارائه می‌دهد. این کتاب با پاسخ‌ دادن به دانشجویان اجازه می‌دهد تا با IELTS آشنا شده و تکنیک‌های امتحان را با استفاده از آزمون‌های معتبر تمرین کنند.

“کمبریج آیلتس 12” در مه 2017 منتشر شد. این گزینه از منابع خودخوان پیش آیلتس شامل 4 آزمون کامل معتبر برای آموزش عمومی و ماژول آکادمیک است. هر دانش‌آموزی که در آزمون آیلتس شرکت می‌کند باید این کتاب را داشته باشد تا با آزمون آیلتس آشنا شود.
“کمبریج آیلتس 11” شامل چهار آزمون کامل برای داوطلبان آکادمیک یا عمومی، یک بخش جامع از نوارهای ضبط شده و پاسخ‌ها، مدل‌ها و نمونه‌هایی برای کلیه کارهای نگارش است. مانند دیگر کتاب‌های کمبریج آیلتس، این آزمون نمایان گر و شبیه‌سازی از آزمون واقعی آیلتس است.

“کمبریج آیلتس 10” فرصتی عالی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند تا با IELTS آشنا شده و تکنیک‌های امتحان را با استفاده از مواد آزمون معتبر تمرین کنند. این سری آزمون‌های آیلتس توسط سازندگان آزمون آیلتس از کمبریج پرس منتشر شده است تا بینشی ارزشمند از آزمون ارائه دهند. هر کتاب شامل چهار آزمون کامل برای داوطلبان دوره‌های دانشگاهی، با ماژول‌های اضافی خواندن و نوشتن است.


• English Collocations in Use

منابع خودخوان پیش آیلتس_ اهمیت ثانیه ها

برای اینکه زبان انگلیس برای شما مانند یک زبان مادری به نظر برسد، باید این کتاب را مطالعه کنید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا سبک گفتاری و نوشتاری انگلیسی خود را با ۶۰ درس در موضوعات متنوع غنی کنید. هرکدام از دروس شامل ۲ صفحه برای تمرینات تئوری و عملی با مجموع بیش از ۱۵۰۰ جمع‌بندی است. این کتاب برای زبان‌آموزان آیلتس در سطح متوسط و بالاتر ایده‌آل است.
ثانیه‌ها در این آزمون اهمیت دارند


• English Vocabulary in Use

منابع خودخوان پیش آیلتس_زحمت بیشتر

این مجموعه کتاب به‌عنوان پرفروش‌ترین مرجع واژگان و کتاب‌های عملی از سطح ابتدایی تا پیشرفته شناخته می‌شود و انتخابی مناسب برای زبان‌آموزان IELTS است که می‌خواهند مهارت‌های واژگان خود را تقویت کنند. ویژگی‌های اصلی این کتاب عبارت‌اند از:
o تقریباً ۳۰۰۰ مورد از واژگان جدید را پوشش می‌دهد
o به زبان‌آموزان این فرصت را می‌دهد که واژگان موجود را ادغام و گسترش دهند
این کتاب برای کسانی مناسب است که تمایل زیادی به دریافت نمره ۵.۶ یا بالاتر در آزمون آیلتس دارند.

منابع خودخوان پیش آیلتس_ کمک گرفتن از دیگران


• New Insight into IELTS

کتاب “بینش جدید در آیلتس” آمادگی و تمرین جامعی را برای آیلتس ارائه می‌دهد. با بررسی آزمون به‌صورت حرفه‌ای و بررسی دقیق هر نوع ترفند، این دوره به‌تدریج مهارت‌ها، زبان و تکنیک‌های آزمون را که دانش‌آموزان نیاز دارند تا با اطمینان به آیلتس نزدیک شوند، تقویت می‌کند.
این گزینه از منابع خودخوان پیش آیلتس شامل معرفی مفصل آزمون و کلید آزمون‌ها به طور کامل است و یکی از بهترین کتاب‌های آیلتس برای استفاده در کلاس درس یا خودآموزی به حساب می‌آید. این کتاب برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که سطح فعلی آن‌ها در حد نمره ۶ بوده و برای داوطلبان آموزش دانشگاهی و عمومی مناسب است.


• Barron’s IELTS Practice Exams

بارون پیشرو( در آماده‌سازی آزمون، انتخاب شماره یک دانش‌آموزان است و از خوب های منابع خودخوان پیش آیلتس به شمار می‌رود.
ویرایش دوم این کتاب به‌تازگی با دو سی دی صوتی شرکت‌کنندگان را برای موفقیت در IELTS آماده می‌کند. کتاب دارای یک آزمون مهارت انگلیسی بوده که توسط کالج‌ها، دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی برجسته در ایالات متحده، کانادا، انگلستان، ایرلند، استرالیا، نیوزلند و آفریقای جنوبی شناخته شده و مورداستفاده قرار می‌گیرند.


• Official IELTS Practice Materials Volume 1 & 2
این کتاب در ادامه لیست منابع خودخوان پیش آیلتس یک مجموعه از منابع جامع با هدف کمک به آماده‌سازی زبان‌آموزان برای آزمون آیلتس به شمار می‌رود. این بسته که توسط امتحان کنندگان کمبریج ESOL و نویسندگان مطالب با سال‌ها تجربه در تهیه آزمون‌های آیلتس نوشته شده است، نحوه ارزیابی هر یک از آزمون‌ها را به داوطلبان نشان داده و نکات ارزشمندی را به آن ها ارائه می‌دهد.
“این کتاب شامل مطالب و تمرینات و نمونه‌هایی از آزمون‌های Reading ، Listening ، Writing and Speing است که با نمونه پاسخ‌ها و نظرات به فرد امتحان دهنده ارائه می‌شود.

• Cambridge Vocabulary for IELTS

این نسخه از کتاب، نسخه پیشرفته‌تر کتاب “Cambridge Vocabulary for IELTS” است که واژگان موردنیاز دانش آموزانی را که در گروه‌های ۵.۶ و بالاتر در آزمون‌های آیلتس هدف به رسیدن آن دارند، پوشش می‌دهد و همچنین وظایف امتحانی عملی را از هر مقاله در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد و در نهایت یکی از بهترین منابع خودخوان پیش آیلتس به شمار می‌رود.

“Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced” بر هدایت دانش‌آموزان برای نمرات ۵.۶ و بالاتر با کار بر روی استراتژی‌های ایجاد واژگان ضروری برای موفقیت در سطوح پیشرفته متمرکز است. این موضوع شامل نکات مفیدی در مورد نحوه نزدیک شدن به وظایف امتحان آیلتس است، به‌ویژه مناطق پیچیده‌ای مانند پارافراس و جمع‌بندی را پوشش می‌دهد.


• Cambridge Grammar for IELTS

این کتاب یکی از بهترین منابع خودخوان پیش آیلتس و از بهترین کتاب‌های گرامر برای آمادگی آیلتس است. “Cambridge Grammar for IELTS” شما را از نظر گرامر موردنیاز برای آزمون آیلتس تحت پوشش قرار داده و همچنین به تقویت مهارت‌های لیسنینگ شما کمک می‌کند.

این کتاب شامل طیف گسترده‌ای از وظایف شما در قبال یادگیری اصول آیلتس از ماژول‌های خواندن، نوشتن و گوش‌دادن به آموزش‌های آکادمیک و عمومی بوده و شامل توضیحات گرامری مفید و واژه‌نامه گرامر است.


• IELTS Advantage Series

“مزیت آیلتس: مهارت‌های نوشتاری” نوشته ریچارد براون (نویسنده) ، لوئیس ریچاردز (نویسنده) یک منبع کاملاً جامع است که برای آن دسته از زبان‌آموزان IELTS طراحی شده است که می‌خواهند در بخش نوشتن در آزمون آیلتس آکادمیک نمره ۰.۷ یا بالاتر را کسب کنند.

کتاب مزیت آیلتس: مهارت خواندن

این کتاب برای دانش‌آموزان آیلتس که می‌خواهند در آزمون خواندن آیلتس آکادمیک با نمره ۵.۷ یا بالاتر قبول شوند، مناسب است. این کتاب آمادگی فشرده‌ای را برای موفقیت در مقاله خواندن آیلتس با تمرکز بر توسعه واژگان و آموزش تعبیر فراهم می‌کند.
این کتاب طیف وسیعی از استراتژی‌های کلیدی را برای خواندن مؤثر و درک آسان‌تر متون به زبان‌آموزان IELTS آموزش می‌دهد، مانند تکنیک‌های اسکیمینگ، اسکن و سرعت خواندن که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا نتایج بهتری در مقاله‌های Reading کسب کنند.

کتاب مزیت آیلتس: مهارت‌های گوش‌دادن و صحبت‌کردن

“مزیت آیلتس: مهارت‌های صحبت‌کردن و گوش‌دادن” یک منبع جامع برای همه داوطلبان آیلتس است که قصد دارند باند ۵.۶ یا بالاتر را در ماژول‌های اسپیکینگ و لرنینگ کسب کنند. فراگیران آیلتس گام‌به‌گام در مراحل مختلف ماژول‌های گفتاری و شنیداری، با استفاده از مطالب پرجنب‌وجوش، طیف وسیعی از موضوعات را که احتمالاً در آزمون آیلتس انتظارشان را می‌کشند، پوشش می‌دهند.


• Cambridge IELTS Trainer with Answers

تحصیل در کشوری دیگر _منابع خودخوان پیش آیلتس

“IELTS Trainer” کتابی تهیه شده توسط کمبریج انگلیسی است که شامل شش آزمون تمرین دار کامل با راهنمایی آسان متخصص و نکات امتحانی است که برای تضمین موفقیت شما طراحی شده‌اند.
دو آزمون اول با راهنمایی گام‌به‌گام در مورد نحوه برخورد با هر مقاله به طور کامل شما را راهنمایی می‌کنند. فعالیت‌های تمرینی اضافی توسط یک بانک از اوراق امتحان داوطلب واقعی جمع‌آوری شده و بر مناطقی تمرکز می‌کنند که معمولاً دانش‌آموزان به بیشترین کمک نیاز دارند.

سخن پایانی

منابع خودخوان پیش آیلتس جامعه آماری گسترده‌ای از کتاب‌ها را پیش روی ما قرار می‌دهند که لزوماً تمامی آن‌ها برایمان مفید نیست. در این مقاله تلاش شد تا با معرفی تعدادی از این کتاب‌ها شما را در رسیدن به نمره ایده‌آلتان کمک کنیم.

گردآوری شده توسط تیم تحریریه استاد کامران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *