فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین سن برای شروع یادگیری زبان دوم برای کودکان، حدود 5 تا 6 سالگی است. با این‌ حال به نظر می‌رسد کودکان به‌اندازه انتظار والدین، بر ​​روی یادگیری زبان انگلیسی متمرکز نیستند. کودک شما می‌خواهد بازی کند و سرگرم شود و آنچه شما باید انجام دهید این نیست که او را مجبور به مطالعه کنید بلکه باید یک روش یادگیری مناسب و جالب برای او پیدا کنید. یکی از بهترین روش‌هایی که ممکن است در مورد آن شنیده باشید این است که انگلیسی را از طریق فیلم و سریال یاد بگیرید. این روشی مؤثر، بدون زحمت و صددرصد رایگان برای آموزش زبان انگلیسی به فرزندانتان است.

در ادامه چند فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان معرفی می‌کنیم که احتمالاً برای فرزندانتان جذاب و پرطرفدار باشند. کافی است کودکان مراحل اولیه یادگیری زبان انگلیسی را بگذرانند، پس ‌از آن سرعت یادگیری بالا می‌رود و سایر روش‌های یادگیری زبان نیز برایشان جذاب واقع می‌شود.

در ادامه به برخی از مزایای این روش از یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازیم:

سرگرم‌کننده است

هدف اصلی ما هنگام انتخاب فیلم و کارتون، آموزش زبان انگلیسی از طریق کارتون‌های موردعلاقه آن‌ها به کودکان است. برخلاف ما بزرگسالان، بچه‌ها به‌سادگی کارهایی را که دوست دارند انجام می‌دهند، بنابراین مهم این است که کودک در وهله اول از روش یادگیری لذت ببرد.

زبان انگلیسی معتبر را ارائه می‌دهد

با تماشای فیلم کودکان می‌توانند استفاده از زبان انگلیسی را در شرایط واقعی یاد بگیرند که برای کودکان کاربردی‌تر و جالب‌تر است زیرا آن‌ها می‌توانند به‌ آسانی آموخته‌های خود را در زندگی روزمره خود اعمال کنند.

مهارت گوش دادن

به‌طور طبیعی مهارت‌های گوش دادن و گفتاری زبان انگلیسی کودکان را افزایش می‌دهد
محققان نشان داده‌اند که کودکان سریع‌تر از بزرگسالان یاد می‌گیرند، آن‌ها همه‌چیز به‌ویژه زبان را در اطراف خود به‌سرعت و به‌راحتی جذب می‌کنند. به همین دلیل است که تماشای فیلم‌های انگلیسی به بچه‌ها کمک می‌کند تا آن‌ها به‌طور طبیعی زبان را بیاموزند، در ابتدا گوش دهند و بعد مانند یک بومی صحبت کنند.

چگونه فیلم‌ها را در مسیر یادگیری کودکان خود بگنجانید

قبل از اینکه به تماشای هر فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان که دم‌دست است بپردازید، ایده خوبی است که یک استراتژی برای استفاده حداکثری از عادات تماشای فیلم‌های خود ارائه دهید. برخی از کارتون‌ها و نمایش‌های کودکان ابزارهای یادگیری عالی را ایجاد می‌کنند، در حالی‌که برخی دیگر ممکن است برای شما مفید نباشند. ابتدا نمایشی را پیدا کنید که واقعاً از آن لذت می‌برید، اگر فقط برنامه تلویزیونی یا فیلم تماشا می‌کنید، ممکن است به ‌سرعت احساس خستگی کنید. بسیاری از نمایش‌های هوشمندانه کودکان برای کودکان و بزرگسالان لذت‌بخش است.

در مرحله بعد مهارت‌های خود را همان‌طور که می‌خواهید پیش ببرید، تقویت کنید و با نمایش‌هایی که مفاهیم و ایده‌های ابتدایی را آموزش می‌دهند شروع کنید و به‌آرامی پیشرفت کنید و فیلم‌های با سختی بیشتر را انتخاب کنید. حتی ممکن است بتوانید کارتون‌ها و نمایش‌هایی را پیدا کنید که مفاهیمی را که در کلاس آموخته‌اید را پوشش دهند که می‌تواند به ماندگاری زبان انگلیسی و تحکیم آن در ذهن شما کمک کند. به ‌هر حال بسیاری از کودکان از تماشای نمایش‌ها در سنین نوجوانی خود لذت می‌برند و گزینه‌های زیادی وجود دارد که بر شخصیت اصلی و دوستان او تمرکز می‌کند. تماشای چنین برنامه‌هایی ایده بهتری از نحوه تعامل افراد در دنیای واقعی به شما می‌دهد.

مراحل یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم برای کودکان

1-یک فیلم کارتونی مناسب انتخاب کنید

این مرحله آسان به نظر می‌رسد اما باید زیر نظر والدین انجام شود. آیا گروه فیلم موردعلاقه فرزند شما است؟ آیا برای سطح انگلیسی فرزند شما مناسب است؟ به‌عنوان‌ مثال اگر فرزند شما دختر و عاشق مفهوم شاهزاده خانم است، می‌توانید کارتون منجمد را انتخاب کنید. به شما توصیه می‌کنیم فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را در سایت‌های معتبر در دسته‌بندی‌های مشخص‌شده پیدا کنید و یادگیری زبان انگلیسی برای فرزندتان را راحت‌تر کنید.

2-پیدا کردن کلمات جدید

در این مرحله شما باید فیلم را به همراه فرزند خود با زیرنویس دوزبانه یا انگلیسی تماشا کنید. هدف این است که به‌ راحتی بتوانید کلمات جدید انگلیسی را پیدا کرده و بلافاصله آن را جستجو و گاهی یادداشت کنید. اگر eJOY eXtension را در مرورگر خود نصب نکرده‌اید همین حالا اقدام کنید. این برنامه به شما کمک می‌کند کلمات جدید را فقط با یک کلیک جستجو کنید و به‌ویژه هنگامی‌که فیلم‌ها را در Netflix مشاهده می‌کنید، عملکردهای دیگری مانند توقف خودکار، نمایش زیرنویس پس ‌از آن و مکث روی نشانگر ماوس انجام می‌دهد.

3-با بازی‌ها تمرین کنید

پس از تماشای فیلم می‌توانید فرزند خود را برای تمرین انگلیسی همراه با بازی راهنمایی کنید. شما می‌توانید از eJOY Go یا eJOY App بازی‌های جالبی را برای بچه‌های خود پیدا کنید تا مهارت گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن را تمرین کنند. با eJOY Go، می‌توانید Quiz Game، Writing و Speaking Game را انجام دهید. با استفاده از برنامه eJOY، می‌توانید به انواع بیشتری از بازی‌ها مانند Listening quiz، Shadowing و به‌ویژه Roleplay دسترسی داشته باشید. بازی Roleplay ممکن است جذاب‌ترین بازی برای بچه‌ها باشد زیرا کودکان این فرصت را دارند که از شخصیت‌های موردعلاقه خود تقلید کنند.

مادر می‌تواند در این بازی با کودکان همراه شود تا هیجان بیشتری منتقل کند. نه‌تنها می‌توانید در بازی، بلکه در زندگی روزمره خود نیز نقش‌آفرینی کنید تا برای کودکانتان هیجان‌انگیزتر باشد. همه کلمات، عبارات، اصطلاحات و انگلیسی جدید انگلیسی که بچه‌ها از فیلم می‌آموزند انگلیسی روزمره هستند که مادر و بچه‌ها می‌توانند به‌راحتی در موقعیت‌های واقعی استفاده کنند.

5 نکته برای یادگیری زبان با فیلم برای کودکان

5 نکته برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم

1-فقط فیلم‌های جالب را انتخاب کنید.

در فرآیند انتخاب فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان اگر فیلم خسته‌کننده انتخاب کنید، ممکن است کودک علاقه خود را از دست‌ داده و کمتر به زبانی که در فیلم استفاده می‌شود توجه کند.

2-از انتخاب فیلم‌هایی که سخت هستند دوری‌کنید.

سعی کنید فیلمی را انتخاب کنید که متناسب با سطح فعلی زبان انگلیسی فرزندانتان باشد. اگر مبتدی است، ممکن است بخواهید با کارتون‌های ساده یا فیلم‌های کودکانه مانند داستان اسباب‌بازی شروع کنید.

3-سعی کنید 70% فیلمی که انتخاب می‌کنید قابل درک باشد.

اگر برخی از کلمات یا عبارات را فراموش کرده یا لهجه یک شخصیت را در فیلم متوجه نشده است، نگران نباشید. می‌توانید گاهی فیلم را متوقف کرده یا به عقب برگردانید و واژگان جدیدی بنویسید، اما از انجام مکرر این کار خودداری کنید.

4-دیالوگ‌های موردعلاقه فرزندتان را در خانه را تکرار کنید.

گاهی اوقات عباراتی را می‌شنوید که جالب به نظر می‌رسند و در انگلیسی روزمره در انگلستان یا آمریکا استفاده می‌شوند. کتاب‌های درسی معمولاً این عبارات غیررسمی را آموزش نمی‌دهند، اما فیلم آموزش می‌دهد.

5-از زیرنویس‌ها به ‌درستی استفاده کنید.

اگر کودکتان واقعاً فیلمی را دوست دارد، سعی کنید یک‌بار آن را با زیرنویس و سپس دوباره بدون زیرنویس پخش کنید. از تماشای فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با زیرنویس زبان مادری خودداری کنید زیرا توجه را از کلمات جدید و ناآشنا دور می کند و با دیدن ترجمه زبان مادری، درگیری ذهنی کودک از بین می‌رود.

6 فیلم کارتونی برای بچه‌های شما برای شروع یادگیری انگلیسی آن‌ها


در ادامه به معرفی کارتون‌هایی می‌پردازیم که برای شروع یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب هستند:

1-اسب کوچک من : دوستی جادو است (My little pony: Friendship is magic)

«اسب کوچک من: دوستی جادو است» یک مجموعه کارتونی محبوب شامل 8 قسمت است که حول داستان 6 شخصیت اصلی از جمله Twilight Sparkle، Rarity، Pinkie Pie، Applejack، Rainbow Dash، Fluttershy و درس‌هایی در مورد دوستی آن‌ها با گفتگویی ساده و آهسته در هر داستان می‌چرخد.

«اسب کوچک من: دوستی جادویی است» یک فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان به‌ویژه دختران است، زیرا همه شخصیت‌های اصلی فیلم زن هستند.


2-شیر شاه (The Lion King)

شیر شاه یکی از محبوب‌ترین کارتون‌های موزیکال متحرک دیزنی است که در دوران کودکی بسیاری از نسل‌ها وجود داشت. این فیلم درباره سیمبا، توله شیر، در سفر به بزرگ‌سالی و پذیرش سرنوشت سلطنتی‌اش است. این فیلم سرشار از طنز اما در عین ‌حال مملو از فلسفه است که آن را برای مخاطبان در هر سنی مناسب می‌کند. واژگان فیلم ساده است، دیالوگ‌ها خیلی سریع نیستند و به‌ویژه فیلم با بسیاری از ملودی‌های جذاب ترکیب ‌شده است.

3-شگفت‌انگیزها (The Incredibles)

شگفت‌انگیزها حول خانواده آقای باورنکردنی (باب پار) می‌چرخد. هر یک از اعضای خانواده ابرقدرت خاص خود را دارند: آقای شگفت‌انگیز (قدرت فوق‌العاده)، (کشش بدن)، فرابنفش (میدان‌های نامرئی و نیرو) و داش (سرعت فوق‌العاده). با این ‌حال این خانواده از استفاده از قدرت‌های خود برای مبارزه علیه بدی‌ها منع شده و توسط دولت مجبور به زندگی با هویت مخفی می‌شود. زندگی مسالمت‌آمیز آن‌ها تا زمانی ادامه می‌یابد که یک جنایتکار خطرناک آن‌ها را با نقشه غیرقانونی خود فریب می‌دهد. دیالوگ‌های این فیلم بسیار سریع هستند و میزان دشواری کلمات از سطح مبتدی بالاتر است.

4-هتل ترانسیلوانیا (Hotel Transylvania)

خلاصه داستان فیلم درباره دراکولا خون‌آشام است که تولد 118 سالگی دخترش ماویا را در هتل 5 ستاره خود در ترانسیلوانیا جشن می‌گیرد. با این ‌حال جانی پسربچه گم شد و به هتلی رفت که داستان عشق بین او و ماویا بزرگ‌تر شد و همه‌چیز طبق برنامه پیش نرفت. این فیلم با یک داستان ساده و قابل پیش‌بینی خنده‌دار است و به‌راحتی می‌تواند توجه بچه‌ها را به خود جلب کند.

5-یخ‌زده (Frozen)

داستان فیلم درباره شاهزاده خانم السا است که دارای قدرتی جادویی است که به او اجازه می‌دهد یخ و برف را ایجاد و کنترل کند. با این ‌حال السا با ترس از قدرت خود زندگی و همچنان آن را مخفی می‌کند. السا پس از آگاهی عموم مردم از قدرت واقعی‌اش، فرار کرد و خود را منزوی کرد. داستان مبارزه السا با ترس خود، پذیرش و حل مشکلش بدون نیاز به هیچ کمکی واقعاً الهام‌بخش کودکان است. این داستان با واژگان ساده، دیالوگ‌های آهسته همراه با بسیاری از آهنگ‌های جذاب مانند “Let it go” روایت می‌شود.

6-داستان اسباب بازی (toy story)

انیمیشن‌هایی مانند داستان اسباب بازی راهی عالی برای بهبود زبان انگلیسی کودکان شما است. فیلم‌های کارتونی معمولاً کودکان را هدف قرار می‌دهند، به این معنی که واژگان ساده است. با این‌ حال داستان اسباب‌بازی به‌گونه‌ای نوشته ‌شده است که برای بزرگسالان نیز سرگرم‌کننده است و حتی شامل برخی از طنزهای ظریف بزرگسالان است که ممکن است بچه‌ها متوجه نشوند!

داستان اسباب‌بازی یکی از موفق‌ترین فیلم‌های تمام دوران است که تام هنکس در آن نقش شخصیت اصلی وودی را بازی می‌کند. سه فیلم داستان اسباب‌بازی وجود دارد که همه آن‌ها شاهکارهای پر جنب‌وجوش و زندگی مخفی اسباب‌بازی‌هایی هستند که وقتی هیچ‌کس در اطراف آن‌ها وجود ندارد زنده می‌شوند. در اولین فیلم، وودی با اسباب‌بازی جدیدی به نام Buzz آشنا می‌شود. همه فیلم‌ها بر روی دوستان وودی و باز تمرکز می‌کنند و ماجراهای مختلفی را با هم تجربه می‌کنند.

جمع‌بندی

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان راحت‌ترین راه برای جذب کودکانتان برای نشستن پای تلویزیون است. بسیاری از کودکان فعال و پرجنب‌وجوش هستند و ممکن است در قانع کردن آن‌ها دچار مشکل شوید اما کافی است فیلم مناسب شخصیت و علاقه‌مندی‌های فرزندتان را پخش‌کنید؛ خودتان به‌ وضوح شاهد نتیجه کارخواهید بود. برای پیشرفت در سطح زبان انگلیسی به خلق‌وخوی کودکتان توجه کنید. اگر حوصله‌اش زود سر می‌رود دنبال فیلم‌های جدید و ماجراجویی باشید، به بازی‌ها و کتاب‌ها و شخصیت‌هایی که می‌پسندد دقت کنید تا مسیر آسان‌تری را طی کنید.

گردآوری شده توسط تیم تحریریه کروژدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *