آموزش مکالمه زبانه انگلیسی به همراه فیلم

شما می‌توانید انگلیسی گفتاری خود را حتی زمانی که وقت تحصیل در مدرسه‌ زبان را ندارید بهبود ببخشید. در این مقاله ما سعی داریم تا روش‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی را با شما در میان بگذاریم، فراموش نکنید که بهترین روش آن است که شما به آن علاقه داشته باشید؛ زیرا تداوم و پایبندی به آموزش زبان انگلیسی نتایج پرباری می‌دهند و شما را به سطح زبان بالاتر نزدیک می‌کنند.

هیچ‌چیز به‌اندازه تمرین با دیگران به تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما کمک نمی‌کند. در یک محیط کنترل‌شده (به‌عنوان‌مثال در کلاس درس) مکالمه انگلیسی با دیگران نسبتاً آسان است؛ زیرا در حال تمرین عبارات یا واژگان خاصی هستید؛ اما در دنیای خارج از کلاس درس، گفتگوها می‌توانند بسیار غیرقابل‌پیش‌بینی‌تر باشند و در مکالمات همه‌چیز ممکن است اشتباه پیش بروند.
شاید شما طرف مقابل را درک نمی‌کنید یا شاید شما را درک نمی‌کنند. شاید شما در مورد موضوعی دشوار با واژگان فنی صحبت می‌کنید یا شاید شخص دیگر از اصطلاحات عامیانه یا انگلیسی زیادی استفاده می‌کند که شما نمی‌فهمید.

با اعتمادبه‌نفس انگلیسی صحبت کنید

چگونه می‌توانید اعتمادبه‌نفس خود را تقویت کنید؟

  1. گوش دهید: هرچه بیشتر انگلیسی بشنوید، کپی کردن آنچه می‌شنوید برای شما راحت‌تر خواهد بود.
  2. تمرین کنید: هرچه بیشتر صحبت کنید، احساس راحتی بیشتری در صحبت کردن خواهید داشت.
  3. باکارهای ساده شروع کنید: در یک فروشگاه سوال بپرسید، حتی اگر از قبل می‌دانید بپرسید که از کجا می‌توانید چیزی پیدا کنید. به راننده اتوبوس سلام کنید، هر وقت که موقعیتی برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی پیش روی شما قرار می‌گیرد، صحبت کنید.
  4. دیگر نگران اشتباهات نباشید؛ زیرا همه ما اشتباه می‌کنیم. در شروع مکالمه زبان انگلیسی پیام شما مهم‌ترین چیز است و اگر طرف مقابل شما را درک می‌کند، مهم نیست که چقدر اشتباه می‌کنید. برای اینکه بتوانید با اطمینان صحبت کنید، به دانش واژگان، ساختار جمله، تلفظ و در نهایت درک گوش دادن برای درک طرف مقابل نیاز دارید تا بتوانید پاسخ دهید.
به افرادی که به انگلیسی صحبت می‌کنند گوش دهید

به افرادی که به انگلیسی صحبت می‌کنند گوش دهید

اولین قدم برای داشتن اعتمادبه‌نفس بیشتر در صحبت کردن، گوش دادن زیاد است و شما باید صدای مکالمه‌های انگلیسی را به یاد داشته باشید. در کلاس‌های درس زبان انگلیسی معلم قسمت‌هایی که برای تمرین شنیداری زبان انگلیسی است را پخش می‌کند و از دانش آموزان می‌خواهد تا جاهای خالی را با چیزهایی که می‌شنوند پر کنند.

اشتباه در پر کردن اینجاهای خالی امر معمولی است و در ابتدای شروع مسیر به تکرار پیش می‌آید. این‌ها مکالماتی هستند که از افراد مختلف در مکالمات روزمره انگلیسی می‌شنوید، دقیقاً همان جملاتی که برای بهبود انگلیسی گفتاری خود به آن نیاز دارید. فراموش نکنید که در خانه به آموزش مکالمه زبان انگلیسی و تقویت شنیداری خود بپردازید، آهنگ انگلیسی یا پادکست گوش کنید یا فیلم‌هایی به زبان انگلیسی ببینید.

یک شریک برای گفتگو پیدا کنید

یک شریک برای گفتگو پیدا کنید

برای یادگیری سریع‌تر تا حد امکان تمرین صحبت کردن ضروری است. اگر شب‌ها فقط چند مرحله را در یک برنامه آموزش زبان مرور می‌کنید، وقتی سرانجام با یک گوینده انگلیسی روبرو می‌شوید، شوکه می‌شوید. بدون مکالمه به زبان انگلیسی، نمی‌توانید نقاط ضعف خود را تشخیص دهید. یافتن یک شریک گفتگو، یا حتی یک شریک مطالعه که بتواند یادگیری شما را با تمرینات واقعی، زنده و حضوری افزایش دهد، به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌های نوپای خود را در آزمایش قرار دهید.

بسیاری از مردم می‌گویند که صحبت منظم انگلیسی به شما کمک می‌کند تا بسیار بهتر از خواندن یا نوشتن در ذهن شما بماند. به‌هرحال، فایده‌ یادگیری یک‌زبان جدید در صورت عدم استفاده از آن برای برقراری ارتباط چیست؟
شاید فکر کنید برای خواندن روزنامه یا مطالب درسی و کاری و فهمیدن حق مطلب کافی باشد اما وقتی صحبت از پیشرفت می‌شود آموزش مکالمه زبان انگلیسی جایگاه خود را دارد، فرض کنید در یک آزمون یا مصاحبه کاری نیاز باشد تا در مکالمه زبان انگلیسی پیشرفته باشید. پس از همان شروع مسیر موقعیت‌هایی برای مکالمه فراهم کنید.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی_ خود را در محیط قرار دهید

برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی خود را غرق در زبان کنید

این غیرقابل‌انکار است که هیچ راهی برای یادگیری زبان انگلیسی بهتر از گذراندن وقت یا زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان نیست. اگر در حال حاضر امکان سفر به کشوری مانند استرالیا، انگلستان، کانادا یا ایالات‌متحده را ندارید، می‌توانید با جذب همه آنچه می‌توانید، غرق در زبان انگلیسی شوید. یکی از راه‌های انجام این کار پیروی از روش “دو روش هرروز” است. چگونه می‌توانید هر روز انگلیسی را به دو روش متفاوت تمرین کنید؟

برنامه‌های تلویزیون، آهنگ‌ها، کتاب‌ها، فیلم‌ها، سریال ها، کتاب‌های صوتی، پادکست‌ها، برای ایجاد نظم برنامه بنویسید و طبق آن دستورالعمل‌ها را پیاده کنید، درواقع، هر چیزی که به زبان انگلیسی قابل انجام باشند را انجام دهید. روش‌های تمرین انگلیسی را برای غرق شدن در این زبان بدون سفر به خارج از کشور تغییر دهید و هنگامی‌که سرانجام از یک کشور انگلیسی‌زبان دیدن می‌کنید، از میزان دانش پیشینه‌تان نه‌تنها در مورد زبان، بلکه در فرهنگ نیز شگفت‌زده خواهید شد.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی_دوره های زبان

در یک دوره آنلاین ثبت‌نام کنید

گذراندن یک دوره آنلاین یک ‌راه عالی برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی و یادگیری اصول اولیه آن است. داشتن این نوع دانش ‌بنیادی برای درک و تمرین شما اساسی است. به‌علاوه، می‌توانید دوره را بر اساس اهداف و سطح مهارت فعلی خود انتخاب کنید. اگر امیدوار هستید که در سفر آینده مکالمه‌ای بیاموزید، می‌توانید دوره‌ای متناسب با این هدف خاص پیدا کنید.
همچنین دوره‌های آموزشی انگلیسی برای تجارت بین‌المللی، نوشتن، خواندن و بسیاری دیگر وجود دارند و بسته به هدف نهایی، ثبت‌نام در دوره‌ای که با اهداف شما همخوانی داشته باشد می‌تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهد.

دوره انلاین زبان انگلیس
آموزش مکالمه زبان انگلیسی_برنامه‌های یادگیری زبان

از برنامه‌های یادگیری زبان استفاده کنید

نرم‌افزارهای یادگیری زبان مانند Rosetta Stone سال¬هاست که به مردم در یادگیری زبان انگلیسی کمک می‌کنند. فناوری‌های دیگری نیز در دسترس قرارگرفته‌اند که به‌منظور کمک به کاربران برای افزایش دانش یا حفظ مهارت انگلیسی آن‌ها طراحی‌ شده‌اند. انواع مختلفی از برنامه‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی وجود دارند که می‌توانید بر اساس نحوه یادگیری بهتر آن‌ها را انتخاب کنید.

به‌عنوان‌مثال، Fluenz یک نرم‌افزار محبوب است که از طریق فیلم‌های مربی زبان انگلیسی آموزش می‌دهد، درحالی‌که Duolingo برنامه‌ای است که می‌توانید درگوشی‌های هوشمند خود برای تمرین روزمره از آن استفاده کنید. Grammarly Premium همچنین می‌تواند یک ابزار ارزشمند برای کمک به شما در نوشتن زبان انگلیسی باشد و شامل پیشنهاد‌هایی است که به‌طور خاص در مورد قوانین گرامری و اصطلاحات که درک آن‌ها دشوار است. علاوه بر این، کاربرانی که زبان‌اصلی آن‌ها اسپانیایی، هندی، ماندارین، فرانسوی یا آلمانی است می‌توانند پیشنهاد‌ها متناسب با آن زبان‌ها را پیدا کنند.


Babbel؛ بهترین برنامه‌ها برای دوره زبان انگلیسی


Babbel یکی از بهترین برنامه‌ها برای دوره زبان انگلیسی است. این برنامه برای بهبود واژگان شما بسیار مفید است. به شما یک جمله می‌دهد و شما باید قسمت‌های خالی آن را کامل کنید. مثال‌ها حول مشکلات زندگی واقعی مانند سفر، کار می‌چرخند. درس‌ها بر اساس سطح دشواری تقسیم می‌شوند. در ابتدا، درس‌های ساده‌ای خواهید یافت و با گذشت زمان، سطح دشواری نیز افزایش می‌یابد.

در آن برنامه، می‌توانید پیشرفت یادگیری خود را پیگیری کنید. این برنامه آموزش مکالمه انگلیسی در حالت آفلاین نیز کار می‌کند؛ بنابراین می‌توانید فقط درس را بارگیری کنید و بعداً تماشا کنید. کارایی برنامه توسط محققان دانشگاه ییل پشتیبانی شده است اما این برنامه یک برنامه رایگان نیست و باید هزینه اشتراک برنامه را بپردازید. امتحان برخی از دروس رایگان است و اگر آن درس‌ها را دوست دارید می‌توانید دوره را خریداری کنید اما ارزش یک ‌بار امتحان کردن را دارد.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی_پادکست ها

به پادکست گوش دهید

شنیدن یک ‌زبان می‌تواند درک شما را تقویت کند. درحالی‌که ممکن است چند ماه طول بکشد تا بتوانید پادکست‌ها را با زبان انگلیسی درک کنید اما نگران نباشید، پادکست‌های زیادی فقط برای زبان آموزان موجود هستند. برخی از نمونه‌ها شامل All Ears English، Better at English، The English We Speak، Luke’s English Podcast و ESL Podcast می‌شوند.

همچنین می‌توانید از پادکست‌های گوینده‌هایی که زبان‌اصلی آن‌ها انگلیسی است صرفاً برای تمرین استفاده کنید. ابتدا به‌عنوان صدای سفید گوش دهید، سپس قسمت دوم را پخش‌کنید و ببینید چه کلمات جدیدی را تشخیص می‌دهید. در صورت گوش دادن، می‌توانید متن قسمت را بخوانید و جملات و کلمات را با صدای بلند تکرار کنید. این می‌تواند به شما کمک کند واژگان و دستور زبان جدید را سریع‌تر انتخاب کنید و می‌توانید آن را تنظیم کرده تا با سرعت کمتری پخش شود.

نکات مربوط به یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

هدف شما این است که با گرامر و واژگان مناسب، پیامی را ارائه دهید، نه اینکه انگلیسی را کامل و بدون اشتباه صحبت کنید، حتی انگلیسی‌زبانان بومی هم اشتباه می‌کنند.
• هر چه بیشتر بشنوید، راحت‌تر می‌توانید انگلیسی صحبت کنید. گوش دادن به منابع انگلیسی باعث می‌شود روان‌تر و مطمئن‌تر صحبت کنید و یاد می‌گیرید که چگونه نظرات خود را به زبان انگلیسی با عبارات و اصطلاحات جدید بیان کنید.
• هر بار که با کسی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید یک موفقیت محسوب می‌شود. هر نوع تعاملی که، هرچند کوچک، داشته باشید، به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را در طول زمان ارتقا دهید. حتماً به پیشرفت خود افتخار کنید و به خود جایزه بدهید.

نکات دیگری که نباید فراموش کنید


• برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی به انگلیسی فکر کنید، این کار پیشرفت شما را تضمین می‌کند و یک تمرین ذهنی عالی به زبان انگلیسی است. در ابتدا برای شما مشکل خواهد بود، اما پس از مدتی یاد می‌گیرید که چگونه بین صحبت کردن انگلیسی و زبان مادری خود جابه‌جا شوید.

• خنده‌دار به نظر می‌رسد، ما می‌دانیم؛ اما با صحبت کردن به زبان انگلیسی در جلوی آینه برای چند دقیقه در روز، یاد می‌گیرید که چطور و چگونه از عبارات مختلف استفاده کنید. همچنین خواهید آموخت که بیشتر اشتباهات را در کجا انجام می‌دهید.
• پیچ‌وتاب زبان به بهبود تلفظ شما کمک می‌کند تا نحوه سریع صحبت کردن را به شما آموزش دهد. با گفته‌های پیچیده تمرین کنید یا در وب سرچ کنید و به‌عنوان سرگرمی آن‌ها را در طول روز تکرار کنید و از بقیه هم بخواهید شما را همراهی کنند تا آموزش مکالمه زبان انگلیسی را مانند یک سرگرمی هیجان‌انگیز بیاموزید.

نتیجه‌گیری

یادگیری نحوه صحبت زبان انگلیسی با اعتمادبه‌نفس بالا برای افرادی که این زبان را مطالعه می‌کنند بسیار مهم است. هیچ جایگزینی برای استفاده از مهارت‌های زبانی برای برقراری ارتباط در زمان واقعی وجود ندارد و هیچ‌چیز سرگرم‌کننده‌تر از آموزش مکالمه زبان انگلیسی نیست. بااین‌حال یادگیری نحوه صحبت کردن به زبان انگلیسی روان ، مطمئن و طبیعی یک هدف دست‌یافتنی است. هر زبان‌آموز انگلیسی متفاوت است، اما تعدادی از راه‌های آسان برای بهبود در مدت‌زمان معقول و کوتاهی وجود دارند.
فراموش نکنید که برای مکالمه بهتر باید تمام ارکان یک‌ زبان را بدانید. گوش دادن، نوشتن، صحبت کردن و درک کردن همه یکدیگر را تقویت می‌کنند. در این مقاله به راه‌های تقویت و آموزش مکالمه زبان انگلیسی پرداختیم و امیدواریم مفید بوده باشند.

گردآوری شده توسط تیم تحریریه کروژدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *