بهترین کتاب اموزش زبان انگلیسی

بروز رسانی شده در 5 شهریور1400

0 / 5. تعداد رای: 0

کتاب آموزش زبان انگلیسی

روش‌های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارند اما بهترین روش پیشنهادی استفاده از کتاب اموزش زبان انگلیسی باکیفیت بالا است. هیچ روش دیگری اطلاعات بسیار زیادی را با این هزینه کم ارائه نمی‌دهد، نه برنامه، نه پادکست، نه YouTube، حتی مطالب آموزشی رایگان هم هزینه‌ای دارند که آن‌، وقت شماست. هرچه زمان بیشتری را صرف برنامه آموزشی ضعیف کنید، زمان کمتری برای پرداختن به اهداف و علایق دیگرتان خواهید داشت.

بهترین زبان آموزان کسانی هستند که در خانه خودآموزی بیشتری انجام می‌دهند و زمان مطالعه خود را صرف یادگیری از کتاب‌ها می‌کنند، نه فیلم‌ها یا بازی‌ها. اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید، ما 2 کتاب مفید را نیز به‌طور خاص به عنوان منابع خودخوان پیش آیلتس اضافه کرده‌ایم.
برخی از این کتاب‌ها کمی گران هستند، اما وقتی در نظر بگیرید که آن‌ها را مطالعه خواهید کرد و برای هفته‌ها، ماه‌ها یا سال‌ها به آن‌ها مراجعه می‌کنید، ممکن است ارزان‌ترین سرمایه‌گذاری برای آموزش شما باشد.

امروزه ممکن است همه افراد خیره به تلفن‌های هوشمند خود باشند، اما چیزی که به‌طور منحصربه‌فرد جذاب به نظر می‌رسد، نشستن و خواندن یک کتاب واقعی است. کتاب اموزش زبان انگلیسی که انتخاب می‌کنید حتماً باید مطابق با سطح زبان انگلیسی شما باشد وگرنه ممکن است شما را دل‌زده کرده و دیگر علاقه‌ای به یادگیری زبان انگلیسی نشان ندهید.

کتاب English Vocabulary Builder _ بهترین کتاب اموزش زبان انگلیسی

کتاب English Vocabulary Builder

مغز انسان در پردازش اطلاعات تصویری پیشرفته است و به همین دلیل استفاده از کتاب‌هایی که این بخش مغز را درگیر می‌کنند در یادگیری زبان انگلیسی بهترین روش است. یکی از بهترین کتاب‌ها برای یادگیری انگلیسی کتاب English vocabulary builder است. این کتاب برای بزرگ‌سالان طراحی‌شده که بیش از 3000 کلمه مرتبط با موقعیت‌ها و اشیا و اقدامات فردی دارد.

همچنین بخش‌هایی برای یادگیری گرامر و اصلاحات و عبارت‌های تجاری وجود دارند. آنچه این کتاب را از سایر کتاب اموزش زبان انگلیسی متمایز می‌کند وجود تمرینات شنیداری (Listening) و مرور درس‌ها است و شما می‌توانید تلفظ‌ها را از وب‌سایت آن یا با برنامه رایگان تمرین کنید.

بهترین کتاب اموزش زبان انگلیسی

کتاب English Collocations in Use

یادگیری یک کلمه جدید می‌تواند دشوار باشد؛ زیرا باید بدانید که معنی آن چیست، چگونه آن را تلفظ کنید و چگونه از آن در یک جمله استفاده کنید؛ اما این سؤال وجود دارد که چگونه می‌توان از این کلمه به‌طور طبیعی مانند یک ‌زبان مادری استفاده کرد.
برای مکالمه زبان انگلیسی باید زمان زیادی را صرف مطالعه کتاب اموزش زبان انگلیسی کنید. دانشگاه کمبریج با متخصصان زبان انگلیسی خود مجموعه‌ای از کتاب‌ها را تألیف کرده است که می‌تواند در یادگیری عبارات مشکل به شما کمک کند. اگر مایل هستید که دایره واژگان خود را افزایش دهید، آن‌ها کتاب‌های مشابهی برای یادگیری انواع واژگان و عبارات دارند.

این کتاب صدها محاوره را در زمینه‌های معمولی ارائه می‌دهد و برای دانش آموزان سطح متوسط و بالاتر که می‌خواهند زبان انگلیسی خود را به سطح بعدی برسانند ایده آل است. استفاده از این کتاب اموزش زبان انگلیسی سبک نوشتاری و گفتاری انگلیسی شما را بهبود می‌بخشد و دانش collocations شما اغلب در آزمون‌هایی مانند Cambridge FCE ، CAE ، CPE و IELTS مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

یادگیری ترکیب صحیح کلمات همچنین به شما در جلوگیری از خطاهای رایج زبان آموزان کمک می‌کند. English Collocations in Use صدها هم‌نشینی را در زمینه‌های معمولی ارائه می‌کند. برای دانش آموزان در سطح متوسط خوب و بالاتر از ایده آل است.

کتاب Oxford Advanced Learner’s Dictionary

دانشگاه آکسفورد به دلیل ایجاد یکی از بزرگ‌ترین فرهنگ لغت‌های انگلیسی (با 600000 کلمه) مشهور است و مهم‌تر از همه، کارشناسان آن‌ها Oxford 3000 را ایجاد کرده‌اند که فهرستی از مفیدترین و پرکاربردترین کلمات در کشورهای انگلیسی‌زبان است.
متخصصان اظهار داشته‌اند که با یادگرفتن این 3000 کلمه می‌توانید 80 تا 90 درصد مکالمات زبان انگلیسی، وب‌سایت‌ها و مجله‌ها را درک کنید. این کلمات همچنین این امکان را به شما می‌دهند که فرهنگ لغت Oxford Advanced Learner’s را که یک کتاب با مجموعه لغات موردنیاز برای تحصیل در دانشگاه انگلیسی‌زبان است را درک کنید.

جدیدترین نسخه شامل 60،000 کلمه و 109،000 مثال است. این کتاب شامل بسیاری از ویژگی‌های خاص است که نمی‌توانید در فرهنگ لغت‌های دیگر پیدا کنید؛ مانند مترادف و هم نشانی. همچنین می‌توانید نسخه برنامه‌ای را در تلفن هوشمند خود بارگیری کنید که به شما امکان می‌دهد کلمه موردنظر خود را به راحتی تلفظ کنید.

کتاب آموزش زبان

کتاب English Grammar in Use

یک کتاب عالی برای مطالعه زبان انگلیسی در خانه، کتاب کار ریموند مورفی، English Grammar in Use است. این کتاب محبوب‌ترین کتاب دستور زبان در جهان است و دلیل خوبی هم دارد، هر مبحث گرامری به زبان ساده، با مثال‌ها و تمرینات عملی زیادی توضیح داده ‌شده‌اند. در پشت کتاب، آزمایشی وجود دارد که می‌توانید با آن مشخص کنید کدام موضوعات گرامری برای شما سخت‌ترین است.
در حقیقت، بهترین راه برای مطالعه این کتاب این است که با موضوعاتی که به نظر شما جالب‌ترین یا گیج‌کننده است شروع کنید؛ اما توجه داشته باشید که کتاب Intermediate برای زبان آموزان B1/B2 نوشته‌شده است، بنابراین اگر سطح انگلیسی شما پایین‌تر یا بالاتر است، باید به‌جای آن کتاب‌های مبتدی یا پیشرفته را در نظر بگیرید.

کتاب اموزش زیان انگلیسی _Practical English Usage

کتاب Practical English Usage

از مشکلات رایج کتاب‌های آموزش دستور زبان انگلیسی انتقال مطالب با حجم زیاد به زبان‌آموز است که باعث سردرگمی می‌شود. این مشکل دور از انتظار نیست؛ زیرا که این کتاب‌ها توسط اساتید زبان‌شناس و خبره که علاقه‌مند به انگلیسی هستند نوشته‌شده‌اند و مشکلات ساده که اغلب بین زبان آموزان رایج هستند را توضیح نمی‌دهند.

در مقابل، کاربرد انگلیسی کاربردی به‌طور خاص برای خوانندگانی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی هستند طراحی‌ شده است. اولین بار در سال 1980 منتشر شد و طی 40 سال گذشته چندین بار اصلاح شد و بهبودیافته است. این کتاب برای دانش آموزان متوسط و پیشرفته، به‌منظور داشتن یک منبع عالی است؛ اما توجه داشته باشید که هیچ تمرینی در این کتاب اموزش زبان انگلیسی وجود ندارد و فقط توضیحات و مثال‌ها را ارائه می‌دهد.

english grammer

کتاب English Grammar: Understanding the Basics (Cambridge)

اگر درباره اصطلاحاتی مانند افعال «گذرا» و «غیرمترقبه» یا ضمایر «نمایشی» و «پرسشی» دچار سردرگمی شدید، کتاب اموزش زبان انگلیسی دیگری که باید موردتوجه قرار گیرد، گرامر انگلیسی دانشگاه کمبریج است که از پایه زبان انگلیسی را به شما می‌آموزد. برخلاف دو کتاب دیگری که در بالا توضیح داده شدند، این کتاب دستور زبان انگلیسی را گام‌به‌گام توضیح می‌دهد.

اگر مجبور به نوشتن زیاد زبان انگلیسی هستید، بسیار مفید است، اما اگر می‌خواهید سریع به سطح پیشرفته برسید، خواندن آن نیز خوب است. با دو کتاب دیگر، نحوه رفع اشتباهات خود و ساختن جملات طولانی‌تر را خواهید آموخت، اما این کتاب به شما کمک می‌کند تا مباحث پایه زبان انگلیسی را درک کنید.

کتاب English Conversation (Practice Makes Perfect)

یک کتاب اموزش زبان انگلیسی برای مکالمه با دوستان، همکاران یا اعضای خانواده کتاب English conversation است که توسط ناشر آمریکایی McGraw-Hill منتشر شده است. این کتاب برای معرفی خود از عبارات، اصطلاحات رایج، نمونه گفتگوها، توضیحات دقیق و تمرینات عملی استفاده می‌کند. همچنین این کتاب برای دانش آموزان B2/C1 مناسب بوده اما ممکن است برای دانش آموزان سطح A2/B1 کمی سخت باشد.

ship ir sheap کتاب اموزش زبان انگلیسی

کتاب Ship or Sheep? An Intermediate Pronunciation Course

اگر می‌خواهید انگلیسی را در خانه یاد بگیرید، یکی دیگر از کتاب‌های بسیار خوب Ship or Sheep? است. این کتاب اموزش زبان انگلیسی که توسط کمبریج منتشر شده است، می‌تواند به شما کمک کند تا واژه‌ها و جملات انگلیسی را به‌طور واضح و طبیعی تلفظ کنید.
کتاب به‌گونه‌ای تنظیم ‌شده است که نیازی به شروع از ابتدای کتاب ندارید. هر واحد بر روی یک‌صدای خاص (ازجمله 24 صامت انگلیسی و 19 صداهای مختلف مصوت) تمرکز می‌کند. همچنین دیالوگ‌ها، مثال، تمرینات و بازی‌هایی وجود دارند که می‌توانید با شریک مطالعه، همکلاسی یا معلم خود انجام دهید.

کتاب اموزش زبان انگلیسی

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

کمبریج علاوه بر ایجاد بسیاری از کتاب‌های خوب برای خودآموزی، یکی از سازندگان آزمون آیلتس است؛ بنابراین تعجب‌آور نیست که بهترین کتاب اموزش زبان انگلیسی را برای آمادگی برای شرکت در آزمون منتشر کند. راهنمای رسمی کمبریج برای آیلتس برای زبان آموزان انگلیسی با حداقل سطح زبان B1 نوشته ‌شده است و راهنمایی‌هایی برای نحوه آماده شدن برای هر دو نسخه آیلتس (آزمون آکادمیک و عمومی) ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، کتاب ذکر شده شامل بسیاری از نکات، توضیحات، تمرینات، نمونه‌های صوتی و تصویری – به‌علاوه 8 تست تمرین است. توجه داشته باشید که تمرکز این کتاب بر چهار مهارت اصلی یعنی گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن است و واژگان یا دستور زبان را به شما نمی‌آموزد.

آموزش زبان انگلیسی با بهترین متد تدریس _ رایگان